Kapanma Sürecinde Tapu Daireleri Açık Olacak Mı?

tapu daireleri

Pandemiye karşı mücadele kapsamında 17 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde tapu daireleri açık olacak mı? Detaylar haberimizde…

Pandemiye karşı mücadele kapsamında 29 Nisan’da başlayacak olan ve Ramazan Bayramı sonuna kadar devam edecek olan 17 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde birçok sektör faaliyetlerine ara verirken tapu daireleri açık olacak ve konut satışları devam edecek.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, şunları söyledi:

“17 günlük tam kapanma döneminde şu anda mevcut olan uygulamaya göre tapu daireleri açık olacak ve konut satışı yapılmaya devam edecek. Ancak tapu daireleri tarafından sunulan hizmetlerden sadece randevusu olan kişiler yararlanabilecek ve randevusuz olan hiçbir işlem yapılmayacak.”

Tapu randevusu alan kişilerin cep telefonlarına gelen kısa mesaj bilgisi sayesinde sokağa çıkma yasağından o saatler arasında muaf tutulacağını aktaran Başaran, “Bu sayede işlemlerini yapabilmek adına tapu dairelerine gidebilecekler.  Ancak öncesinde mutlaka tapu randevusu alınmış olması şartı aranacak. Randevusu olmayan kişilerin hem tapu dairelerinde işlemleri yapılmayacak hem de güvenlik güçleri tarafından sokağa çıkma yasağı ihlali nedeni ile para cezası uygulanacak” diye konuştu.

Tapu daireleri, 10.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here