Karmar Sakura Projesi Basın Ekspres’te Aile Sitesi Açığını Kapatacak

Karmar Sakura Projesi

Başakşehir’in aileleri hedef alan konsepti, Karmar tarafından Basın Ekspres Yolu’na taşınıyor. 241 konut ve 57 ticari üniteden oluşan Karmar Sakura Projesi,  ailelere özel yeni bir yaşam alanı olarak bölgenin çehresini değiştirmeye hazırlanıyor.  Daire girişlerinden ses ve ısı yalıtımına kadar tüm detayların ailelerin hak ve mahremiyetini korumaya yönelik planlandığı projede aynı tip daireler aynı bloklarda yer alacak.

Yapımına 6 ay önce başlanan Karmar Sakura projesi toplam 241 daire, 57 ticari birimden oluşuyor. Açılışta konuşan Karmar İcra Kurulu Başkanı Emrullah Yedikardeş, bölgede nitelikli aile sitesi olmadığını, marka projelerde yoğunlukla stüdyo ve 1+1 tipinde dairelerin yer aldığını belirterek, Karmar Sakura’nın bu yöndeki açığı kapatmak üzere planlanladığını açıkladı.

Aynı tip daireler aynı bloklarda yer alacak

Karmar Sakura ProjesiBu nedenle projenin bünyesinde sadece 2+1, 3+1 ve 4+1 tipinde konutlara yer verildiğini belirten Emrullah Yedikardeş, “Sadece daire genişlikleri değil, tüm detaylarda aile haklarına ve mahremiyetine saygı gösterdik. Örneğin daireler arasında ses yalıtımı için çift duvar sistemi kullanıldı. Daire girişlerini nişli giriş olarak planladık. Tüm dairelerde kullanılabilir ölçülerde balkon mevcut. Yüzme havuzu, hamam, spor salonu, sauna gibi sosyal tesisler bay ve bayanlara ayrı olarak inşa ediliyor. Ayrıca aynı tipte daireler aynı bloklarda yer alacak. Örneğin kalabalık aileler 4+1’i tercih ediyorsa, kendileriyle aynı özellikteki ailelerle aynı blokta yaşıyor olacaklar” dedi.

Metroya yürüme mesafesinde

1,5 milyar TL yatırım büyüklüğüne sahip olan proje, yapımı devam eden Havaalanı Metro hattına 200 metre mesafede yer alıyor.

Dünyaya karşı sorumluluk bilinciyle tasarlanmış yeşil bina özellikleri sayesinde ailelerin bütçesine katkı sağlayan detaylar içeren projede lavabolarda kullanılan gri sular arıtılarak yeniden klozetlerde kullanıma sunuluyor. Ayrıca yağmur suları toplanarak  bahçe sulamasına yönlendiriliyor. Enerji kaynaklarını doğru kullanmayı hedefleyen projede yerden ısıtma sistemiyle %40 enerji tasarrufu sağlanarak, ailelerin bütçelerine katkı sunuluyor.

İcra Kurulu Başkanı Emrullah Yedikardeş, Türkiye’de her zaman gayrimenkule yatırım yapanın kazandığını belirterek, “Karmar Sakura’da hem yatırımcılar kazanır, hem de ailesiyle birlikte burada rahatlıkla yaşayan tüketiciler, yeşil bina özelliklerinden dolayı aile bütçesinden tasarruf ederek kazanır” yorumunu yaptı.

Basın Ekspres’te Yeni Bir Yaşam Alanı: Karmar Sakura Projesi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz