Kartal’a 313 Bin Metrekarelik Millet Bahçesi

Millet Bahçesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 313 bin metrekarelik Kartal Millet Bahçesi’nin inşasına başlayacaklarının müjdesini verdi. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kartal Esentepe’deki taş ocağının yerine 313 bin metrekarelik Kartal Millet Bahçesi’nin inşasına başlayacaklarına dikkat çekti ve, “İnşallah 2023 yılında, Dünya Çevre Günü’nde tamamlıyoruz. Kartal’a, İstanbul’a armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Kurum, 43 millet bahçesi hayata geçirerek kentteki yeşil alan miktarının artmasını sağladıklarını da dile getirdi.

Millet Bahçesi

– Kartal’a 313 bin metrekarelik millet bahçesi

Konut müjdesinin ardından ramazan ayı müjdesi de vermek istediğini söyleyen Kurum, Kartal’da D-100 kara yolunun kıyısında yıllarca işletilen, bir süredir nasıl bir projeye konu olacağı merak edilen taş ocağı hakkında yapılan çalışmalar ve Kartal sakinleriyle görüşmeler sonucu karara vardıklarını anlattı.

Millet BahçesiTaş ocağının doğal durumunu ve içerisinde canlı hayatının başladığı suyunu koruyarak yeni bir projeye imza atacaklarını kaydeden Kurum, “Kartal Esentepe’deki taş ocağının yerine 313 bin metrekare büyüklüğünde, Kartal Millet Bahçemizin yapımına başlıyoruz. Haziran ayında Dünya Çevre Haftası’nda yapımına başlıyoruz. İnşallah 2023 yılında, Dünya Çevre Günü’nde tamamlıyoruz. Kartal’a, İstanbul’a armağan ediyoruz.” dedi.

Millet Bahçesi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz