Kayı İnşaat Cezayir Projelerine Bir Yenisini Daha Ekledi

 

Coşkun Yılmaz tarafından 1991 yılında kurulan; müteahhitlik, enerji, gayrimenkul geliştirme, yatırım ve sağlık sektörlerindeki projeleriyle fark yaratan Kayı Holding, yurt dışındaki projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Şirket, son olarak restoranları, kafeteryaları ve havuzuyla Cezayir’in güneydoğusunda bulunan Djanet şehrindeki lüks otel projesini tamamladı.

İnşaat alanında dünyanın en büyük uluslararası inşaat şirketleri arasında yer alan Kayı Holding, yurt dışındaki projelerini hız kesmeden sürdürüyor. Kayı Holding için önemli bir merkez olan Cezayir’de Djanet Otel Projesi’ni teslim eden şirket, böylece bölgedeki anahtar teslim taahhüt projelerine bir yenisini daha ekledi.

Ülkenin güneydoğusunda bulunan Djanet şehrinde tamamlanan proje 59,000 m2 arazi üzerinde konumlanıyor. Lüks otelin restoranları, kafeteryaları ve havuzu bulunuyor. Kayı İnşaat’ın Cezayir’deki iştiraki olan Bilyap İnşaat, projenin Mühendislik Tedarik İnşaat (EPC) anahtar teslim inşaatını üstlendi. Teslimi tamamlanan projenin resmi açılışı da geçtiğimiz günlerde yapıldı.

“Büyüme trendi sürecek”

Cezayir’deki çok amaçlı projelerin yanı sıra ofis ve otel projeleriyle de faaliyet gösterdiklerini belirten Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz, “Kayı İnşaat olarak 2007 yılından bugüne kadar sürekli olarak dünyanın en büyük uluslararası inşaat şirketleri arasında yer alıyor, dünyanın birçok ülkesindeki projelerle sektörümüzde fark yaratıyoruz. Bu kapsamda şirketimiz için önemli bir merkez olan Cezayir’de hayata geçirdiğimiz son projemiz Djanet Otel Projesi ile birlikte ülkede tamamladığımız anahtar teslim taahhüt projelerine bir yenisini daha ekledik. Önümüzdeki dönemde de faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla işbirlikleri yaparak, büyüme trendimizi sürdüreceğiz,” dedi.

Kayı İnşaat’ın ana faaliyetleri arasında endüstriyel inşaatlar, rezidans ve konut kompleksleri, ofis binaları, alışveriş ve eğlence merkezleri, otel binaları, eğitim kuruluşları, sağlık kampüsleri, enerji ve diğer altyapı projelerinin inşaatları bulunuyor. Kayı İnşaat, Türkiye, Rusya, Cezayir, Kazakistan, Türkmenistan, Litvanya, Bulgaristan, Irak ve Libya gibi ülkelerde faaliyet gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz