Konut Alımında En Çok Emlak Haber Siteleri Tercih Edildi 

torba yasa

Konut alma sürecinde bilgi alırken en çok Emlak Haber Siteleri tercih edildi.

GYODER ve Akademetre iş birliği ile hazırlanan ‘Potansiyel Konut Alıcısı Büyüteç Altında-İstanbul Raporu ‘Sıklık Güven Analizi sonularına göre oransan çoğunluk gayrimenkul projeleri ile ilgili en fazla yakın çevreden aldıkları bilgiye güven duyuyor.

Emlak Haber Siteleri yeni medyanın en önemli bilgi kanalı haline geldiği görülüyor.

KARAR VERME SÜRECİNDE ETKİLİ

Konut yatırımcıları karar verme sürecinde ilk sırada yüzde 67.9 oranında yakın çevreden bilgi alırken, ikinci sırada, internet, üçüncü sırada sosyal medya, dördüncü sırada Televizyonlar,  beşinci sırada ise yüzde 62.5 oranında Emlak Haber sitelerinden bilgi alıyor.  Gazeteler ise yüzde 61.6 oranında konut alım sürecinde dokuzuncu sırada bulunuyor.

 EN DETAYLI BİLGİ EMLAK SİTELERİNDE 

Emlak Haber siteleri projelerin fiyatları, ödeme seçenekleri, teslim tarihi, kar oranları gibi bir çok bilgiyi yatırımcılara ulaştırıyor. Böylelikle vatandaşın en detaylı bilgiyi aldığı platform haline geliyor. Bunun yanı sıra emlak haber site yetkilileriyle iletişim kurarak daha detaylı bilgi almaları sağlanıyor.. Her ne kadar gayrimenkul sektörü emlak haber sitelerini form sitesi olarak görse de vatandaşlar bu sitelerin bilgi almak ve firmaların güven testi yapıldığının farkındalar.  Umuyoruz ki bu farkındalığa firmalarda ulaşır.

İnternetteki konut reklamlarının etkisi gazete ve TV’leri geride bıraktı

Açıklanan verilerden markalı konutların satış ofislerine giden müşterilerin yüzde 45’i projeyle plansız bir şekilde karşılaştıklarını ifade etti. Konut alıcılarının yüzde 17’si ise konut projelerine internet üzerinde reklamlar aracılığıyla ulaşıyor. İnternet üzerinden konut projeleriyle iletişime geçen yüzde 17’lik dilim, gazete ve televizyondaki reklamlar üzerine konut satış ofislerine gelen müşterilerin sayısını geride bırakması dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz