Konut Hesabında Devlet Katkısı Artıyor!

konut faiz

Maliye Bakanı Naci Ağbal Vergi Kanunları Tasarısı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yeni düzenlenecek olan torba yasayla vatandaşa destek yağacak. İşte detaylar…

Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Maliye Bakanı Ağbal “Vergi yükü sabitlenerek asgari ücretin kalıcı olarak yıl içinde azalması önleniyor. Yatırım, üretim, ihracat, ar-ge, yenilik ve tasarım faaliyetleri teşvik ediliyor. İstihdamın artırılmasına yönelik kapsamlı ve güçlü teşvik mekanizmaları getiriliyor. Vergi tabanı genişletiliyor. Yatırım, üretim ve istihdamın artırılmasına yönelik düzenlemeleri içeren torba yasa tasarısı, TBMM’ye sevk edildi.” diyerek açıklamalar yaptı.

Geçen haftalarda konut hesabına 4 yeni düzenleme geleceği açıklanmıştı. Hükümet konut hesabında yenilenmeye gitti. Konut hesabı uygulamasını daha etkin hale getirmek adına sistem yeniden düzenleniyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ”konut hesabında devlet katkısı 15 bin liradan 20 bin liraya, azami devlet katkısı oranı yüzde 20’den 25’e çıkarılıyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz