Konut Kredi Faiz Oranlarının Ortalaması Yüzde 2.5’ye Geriledi

Geçtiğimiz aylarda yüzde 3.24’lere kadar yükselen ve vatandaş ev almasını zorlaştıran konut kredisi faizleri yavaş yavaş düşüyor.

Kasım ayının ilk yarısında 5 banka konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.52’ye geriledi.

Kasım ayı konut kredisi faiz oranları için hareketli başladı. Kasım ayının ilk günleri itibari ile İNG Bank, Akbank, Anadolubank, QNB Finansbank, Garanti Bankası ve İCBC konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı.

Kasım ayının ortası itibari ile bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.52 seviyesine geriledi. Masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası’nın uyguladığı yüzde 1.98 olmaya devam ediyor. En yüksek konut kredisi faiz oranı ise Anadolubank’ın uyguladığı yüzde 3 oldu.

Kredi Pazarı’nda yer alan habere göre; en düşük konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1.98 üzerinden 100 bin TL 120 ay vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık ödemeler 2 bin 188 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 262 bin 560 TL oluyor.

120 ay vade seçeneğinde bankaların güncel konut kredisi faiz oranları şu şekilde;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here