Konut Kredisi Çekmek İsteyenlere Müjde

Binlerce kişi ev almak için konut kredisi kullanmayı planlıyor. Nakti olmayan vatandaşlar için müjde geldi. Kredi faiz oranları düşmeye başladı.

Binlerce kişi ev almak için konut kredisi kullanmayı planlıyor. Nakti olmayan vatandaşlar için müjde geldi. Kredi faiz oranları düşmeye başladı.

Nakti olmayan ev almak isteyen binlerce vatandaş konut kredisi kullanmayı düşünüyor. Bankaların yolunu tutan vatandaşlar yüksek kredi faizleri karşısında ev hayallerini kısa süreliğine erteliyor.

Vatan Gazetesi’nden Özlem Atila‘nın haberine göre, konut kredisi kullanmak isteyenler için müjdeler gelmeye başladı. Kredi faiz oranları düşme eğilimine devam ediyor. Şu an en düşük konut kredisi faiz oranını 1.68 ile Ziraat Bankası sunuyor.

Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları şu şekilde:
– Ziraat Bankası 1.68
– VakıfBank 1.77
– ICBC  1.84
– Halkbank 1.88
– Akbank 1.89
– Garanti 1.94
– TEB 2.58

Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’ndan 100 bin TL tutarda 120 ay vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık ödemeler bin 940 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 232 bin TL’ye denk geliyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Masrafları

Ziraat Bankası konut kredisine uyguladığı ek masraflar kapsamında 500 ile 1800 TL arasında ekspertiz ücreti, ortalama 50 TL DASK ücreti, 130 TL ipotek tesis ücreti alıyor. Ayrıca 100 bin TL tutarda kredi için 500 TL kredi tahsis ücreti uyguluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here