Konut Kredisi Faizleri Hız Kesmiyor

Konut kredisi faizlerinde, indirim kampanyasının sona ermesinin ardından devam eden yükseliş ivmesi tüm hızıyla devam ediyor. 3 Ağustos ile biten haftada bankalar tarafından uygulanan ortalama konut kredisi faizleri bir önceki haftaya göre 50 baz puan artış kaydetti. 

Konut Kredi Faizleri – Konut kredisi faizlerinde, indirim kampanyasının sona ermesinin ardından devam eden yükseliş ivmesi giderek artış gösteriyor.

Merkez Bankası’nın verilerine bakıldığında 3 Ağustos ile biten haftada bankalar tarafından uygulanan ortalama konut kredisi faizleri bir önceki haftaya göre 50 baz puan artışla yüzde 19,98 seviyesine yükseliş gösterdi.

Habertürk’te yer alan habere göre böylelikle kampanyayı takip eden dönemde konut kredisi faizlerinde yaklaşık olarak 700 baz puanlık artış kaydetti. Konut kredisi faizleri 30 Haziran’a kadar devam eden kampanyanın etkisiyle gerilemiş ve yüzde 13 seviyeleri izlenmişti.

TİCARİ KREDİ FAİZLERİ YÜZDE 25’E YÜKSELDİ

Ticari kredi faizlerinde de 27 Temmuz haftasında yaşanan gerileme kalıcı olmadı ve 3 Ağustos haftasında bankalar tarafından uygulanan ortalama ticari kredi faizleri yüzde 25’e yükseliş gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here