Konutta En Fazla Satış Artışı Başakşehir’de Oldu

İstanbul ilçeleri arasında en fazla konut satışı gerçekleşen ilçe Başakşehir oldu.

İstanbul’un Avrupa Yakası ilçelerinden olan Başakşehir ilçesi, yıl içerisindeki satış performansı  ile diğerlerinden farklılaşıyor. 2017 yılı başında, ortalama bir satış seyri içerisinde bulunan Başakşehir‘de, yılın ikinci yarısında ortalamanın üstüne çıktığını görüyoruz. Bunun bazı nedenlere bağlamak mümkün elbette.

Bu yükselen satış grafiğinin ana nedenlerinde biri, Emlak Konut’un bölgede şimdiye kadar yaptığı ve yeni ihalelerle yapımına ve satışına başlanan projeler oldu. Emlak Konut’un belki de en fazla ihale gerçekleştirdiği ilçenin Başakşehir olması muhtemeldir.

Başakşehir’in satış performansı 

İkinci bir etken ise;Kanal İstanbul projesinin söylemden çıkarak daha belirgin olarak başlangıç sinyallerinin verilmesi oldu. Özellikle yılın ikinci yarısında, Kanal İstanbul ile somut adımlar atılmaya başlandı ve bu ay itibariyle güzergahı netleşti.

Üçüncü havalimanının etkisi de yadsınamaz  elbette. Hava trafiğine cevap verebilmek ve bölgede hava trafiğine hakimiyet kurmak için yapılan Üçüncü Havalimanı büyük ilerleme kaydetti. İşte bu nedenler konut satış sıralamasında Başakşehir’i sene başından sene sonuna kadar büyük fark atmasına neden oldu.

Başakşehir’in 12 aylık performası şöyle;

Ocak: 434, Şubat: 509, Mart: 850, Nisan: 664, Mayıs: 664, Haziran: 769, Temmuz: 829, Ağustos: 995, Eylül: 1.253, Ekim: 773:, Kasım: 903, Aralık: 1.159

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz