Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Artıyor

Köprü ve otoyol geçiş ücretleri 2 Ocak’tan itibaren zamlı olacak.

Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan 2 ocak 2018’den itibaren köprü ve otoyolların geçiş ücretlerinin arttırılacağını açıkladı. Bakan Arslan yapılacak fiyat güncellemelerinin yap-işlet-devret usulü köprü ve geçişlerde dolar kurundaki artışa göre yapılacağını, karayollarına bağlı köprü ve otoyollarındaki artışın ise yıllık enflasyon oranında olacağını belirtti. Yapılacak fiyat artışları 2 ocak salı günü kesinlik kazanmış olacak.

Yap-İşlet-Devret projelerinde artış

Osmangazi Köprüsü ve bağlantı otoyolları, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yolları ile Avrasya Tüneli’nde geçiş ücretleri 2 ocak 2017’de o günkü 3,51 TL olan güncel Dolar kuruna göre sabitlenmişti. Bakan Arslan 2 ocak 2018’deki güncel Dolar kuruna göre fiyatların artacağını açıkladı. Buna göre gelecek artış oranının yüzde 7 seviyelerinde olması bekleniyor.

Diğer köprü ve otoyollarda artış

15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Karayollarının denetimindeki otoyollarda artış oranları ise yıllık enflasyon rakamları oranında yapılacak. Bu artışın yaklaşık yüzde 12-13 civarında olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz