Lojmanlar Memurlara Yüzde 10 İndirimle Satılacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, satışa çıkartılacak 50 bin lojmanda önceliği memurlara vereceklerini, üstelik yüzde 10 da indirim imkanı sunacaklarını açıkladı.

Hükümetin aldığı yeni kararla memurlara oturduğu lojmanı satın alma hakkı geliyor. Torba yasa tasarısında yapılan düzenlemeyle 10 yılını doldurmayan lojmanların satışında öncelik memura verilecek.

Resmi Gazete’de yayınlandı

Resmi Gazete’de yayımlanarak satışına resmen izin verilen lojmanlara ilişkin detayları Maliye Bakanı Naci Ağbal anlattı.

Satışa, öncelikle halihazırda oturan ve satın alma talebi bulunan konutlardan başlanacağını anlatan Ağbal, “Şu anda savunma, güvenlik, adalet ve istihbarat hizmetlerinde kullanılanlar hariç, satışa konu 50 bin lojman var. İhaleye çıkacağız. Memurumuz ihale sonucunda oluşan fiyat üzerinden, ‘Bu konutu ben alacağım’ derse, peşin ödemede ortaya çıkan fiyatın yüzde 10 düşüğüne alabilecek” dedi.

“Taksit de yapılacak”

Ağbal, kamu personeline taksit de yapılacağını belirterek, “Taksitle ödemek isterse yüzde 25’i peşin, 48 aya kadar taksitle kendisine satacağız. Memurumuz, bu satışlar için banka kredisi de kullanabilecek. Hazine taşınmazları en etkin şekilde kullanılacak.” diye konuştu.

Kaynak: Posta

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz