Londra’da Konut Satın Alın Ve Tüm Başkent Avucunuzun içinde Olsun

Barratt London

Büyük Londra; İstanbul’un üç, Singapur’un iki katı ve Delhi’den biraz daha büyük olmak üzere 1.569 km2’lik devasa bir alanı kapsıyor. Fakat Barratt London’dan bir konut satın aldığınızda bir yerden bir yere gitmek hiç de zor olmayacaktır. 

Alanında lider firmanın başkentte sürdürülebilir yaşam taahhüdünün bir parçası olarak, konut sitelerinin lokasyonları Londra’nın sunduğu çeşitli toplu taşıma seçeneklerinden en iyi şekilde yararlanacak şekilde seçiliyor. Büyük ulaşım merkezleri her zaman bu lokasyonlara yakın bir konumda bulunuyor ve Barratt London, şehrin ulaşım ağından sorumlu yerel yönetim örgütü Transport for London (TfL) ile anlaşarak bölgedeki istasyonlardan bazılarının hemen yanındaki pek kullanılmayan otopark alanlarında muhteşem yeni evler inşa ediyor.

Ortaklık, Walthamstow Blackhorse View’da yapılan ve tamamen satılan ilk projenin başarısının ardından Wembley’in kalbindeki heyecan verici bir projenin başlatılmasıyla uzatıldı. Wembley Park istasyonuna komşu olan ve Londra’nın merkezine sadece 12 dakikalık bir uzaklıkta bulunan Wembley Park Gardens, özel alan erişimi olan ve Wembley manzaralı bir ve iki yatak odalı daireler sunan yeni bir proje olarak öne çıkıyor.

İş, okul veya gezmek için olsun, Londra’da nereye giderseniz gidin hızlı ve rahat ulaşım seçenekleri bulunuyor. Londra, 1863 yılında dünyada yeraltı treni ile ilk kez hizmet veren şehir olmuştur ve o zamandan bu yana kent toplu taşımacılığının öncü şehirlerinden biridir. Yerüstü, yeraltı ve ana hat trenleri, hafif raylı sistem, tramvaylar, otobüsler, nehir otobüsleri, havaalanları, helikopter pisti, teleferik seçenekleri ve dünyanın en iyi eğitimli taksi şoförleriyle Londra’nın dünyanın en iyi ulaşım imkanlarına sahip şehirlerinden biri olması hiç de şaşırtıcı değil.

Londra Metrosu, 402 km’lik bir alanı kapsayan ve 272 istasyon bulunan 11 metro hattında günde beş milyon yolcuya hizmet veriyor ve şehrin ulaşım ağının en önemli merkezi konumunda bulunuyor. Yoğunluğun en yüksek olduğu saatlerde 543’ten fazla tren hizmet vermekte ve en hızlı hat üzerinde saatte 40 tren çalışıyor. Sabah 5’ten gece yarısına kadar kesintisiz hizmet veren ve hafta sonları en yoğun hatlarda 24 saat hizmet veren Tube, şehirde dolaşmanın en hızlı ve rahat yolu ve dünyanın en konforlu metrosu olarak değerlendiriliyor.1

Barratt LondonGeçtiğimiz yıllarda Londra demiryolu ağına daha önce Crossrail olarak bilinen Elizabeth Hattı da eklendi. Bu hat, ana hat trenlerinin Londra’yı boydan boya geçen tünellerden geçmesini sağlıyor ve Heathrow Havaalanı’ndan Essex’teki Shenfield’a kadar hızlı ve doğrudan bağlantılar sunuyor. Şehir ayrıca, St Pancras’tan kalkan Eurostar ile trenle Avrupa anakarasına da bağlanıyor.

Batı Londra’daki eski Nestle fabrikasının dikkat çeken bir yenileme projesi olan Hayes Village, tarihi yeşil alandan Crossrail’in önemli bir noktası olan Hayes ve Harlington tren istasyonuna kadar uzanan oldukça kullanışlı bir yaya yoluna sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Güneybatı Londra’nın en cazip emlak merkezlerinden birinde yer alan Springfield Place, Tooting Bec metro istasyonuyla birlikte iki demiryolu istasyonuna yürüme mesafesinde olup en iyi ulaşım bağlantılarına sahip projelerimizden biridir.

Ek olarak, Londra Travelcard bölgesinde bulunan 368 istasyona yayılan ve Büyük Londra ile çevresindeki banliyölere hizmet veren ana hat tren istasyonları ile çevrilidir. Croydon’a gidip gelen Tramlink ile Canary Wharf ve London City Havaalanı gibi başlıca iş merkezlerine hızlı ulaşım sağlayan Docklands monoray hattı gibi yer üstü ulaşım bağlantılarına da sahiptir.

Yeni planlanan West London yer üstü hattı Hendon’u Hounslow’a bağlayacak ve Barnet kentindeki Hendon Waterside, LB Hillingdon’daki Hayes Village ve LB Harrow’daki Eastman Village gibi en popüler projelerimizden bazılarına daha rahat ulaşım bağlantıları sağlıyor. Dahası, Güney Doğu Londra bulunan, kilometre taşı niteliğindeki yeni projemiz Bermondsey Heights, yalnızca 400 metre uzaklıktaki yeni Londra Metro istasyonu da dahil olmak üzere bölgeye yönelik kapsamlı yenileme planlarının bir parçasıdır.

Havaalanları söz konusu olduğunda ise, Londra havaalanı sistemi, her yıl altı havaalanını kullanan 170 milyondan fazla yolcuyla dünyanın en çok kullanılan havaalanı sistemidir. Londra Heathrow, Dubai Havaalanı’nın ardından dünyanın en yüksek ikinci yolcu sayısına sahipken, Londra Gatwick de 10. sırada yer alıyor. Şehirdeki tüm havaalanları, özel tren ve otobüs seferleriyle şehrin merkezine kolay ulaşım sağlıyor. Londra’nın batısında yer alan RAF Northolt özel jetler tarafından kullanılırken, Battersea’de bulunan London Heliport özel helikopterler için kullanılıyor.

Hem turistler hem de işlerine gidip gelen kişiler arasında oldukça popüler olan Londra nehir otobüsleri ağı, Thames Nehri üzerindeki 22 iskele boyunca seferler düzenliyor ve yolculara olağanüstü manzaralar sunuyor. Bununla birlikte, IFS Cloud Teleferiği, ziyaretçileri Thames Nehri boyunca Greenwich’den Kraliyet Rıhtımı’na götürüyor. 

Londra’nın havası önceleri smogla kaplıydı ancak son yirmi yılda Londra Belediyesi, hava kirliliğine neden olan araç kullanımını daha temiz ve daha çevreci seçeneklerle değiştirmeye yolunda adımlar atıyor.

Londra’da 675 farklı güzergahta 8.600’den fazla sayıda otobüs hizmet veriyor ve her sekiz yolculuktan biri elektrikli ya da hidrojenle çalışan otobüslerle gerçekleştiriliyor. Bu da Londra’nın Avrupa’nın en büyük sıfır emisyonlu otobüs filosuna sahip olması anlamına geliyor.

Londra’nın ünlü siyah taksilerinin yüzde kırkı da elektrikli araçlardan oluşuyor. Londra taksicileri dünyanın en iyi eğitimli taksi şoförleridir, zira lisanslarını alabilmek için Charing Cross’un on kilometre yarıçapındaki her yolu ve önemli noktaları ezberlemeleri ve oldukça zorlu bir sınavı geçmeleri gerekiyor. The Knowledge olarak bilinen ve 1865 yılında beri Londra’da bir gereklilik olan bu sınava hazırlanmak ve geçmek en az üç yıllık sıkı bir çalışma gerektiriyor.

Böylesine kapsamlı bir toplu taşıma ağına sahip olan Londra’nın bir destinasyon ve yaşanacak yer bir olarak sürekli yüksek puan alması şaşırtıcı değil. Kanadalı turizm ve emlak danışmanlık hizmeti Resonance Consultancy, 2023 yılında Londra’yı üst üste sekizinci kez dünyanın en iyi şehri seçti. “Yaşanabilirlik, sevilebilirlik ve refah” kriterleri açısından 270  şehri karşılaştıran danışmanlık şirketi, Londra’nın Paris, New York, Tokyo ve Dubai’nin üzerinde değerlendirilmesinin nedenlerinden biri olarak başkentin sahip olduğu mükemmel toplu taşımacılığı gösterdi.

Ulaşım bağlantılarının mükemmelliğinin bir sonucu olarak, yalnızca şehrin merkezinde bulunan 1. ve 2. Bölgelerdeki evlerin çalışanlar için uygun olduğu düşüncesi artık geçerliliğini yitirdi. Bugün, 4. veya 5. Bölgede bir ev satın alabilir ve iş, okul veya eğlence, nereye giderseniz gidin hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için lütfen www.barrattlondon.com adresini ziyaret edin.

1https://www.essentialliving.co.uk/blogs-insights/the-worlds-best-subway-systems-revealed/ 

2https://www.worldsbestcities.com/rankings/worlds-best-cities/

Barratt London Hakkında

Barratt London, Başkent Londra’da 40 yılı aşkın deneyime sahip, her yıl yaklaşık 2.000’e kadar konut teslim eden, pazar lideri bir gayrimenkul geliştiricisidir. Barratt London, rakipsiz bir müşteri deneyimi sunmaya ve tüm Londralılar için olağanüstü evler geliştirmeye kendini adamıştır. Tüm Londralılar için Başkent genelinde konutlar sunan geniş bir konut geliştirme portföyüne ve ortaklıklara sahibiz. 

Barratt Developments Plc Hakkında

1958 yılında kurulmuş olan Barratt Developments PLC ülkenin en büyük konut üreticisidir. Barratt, yüksek kaliteli konutlar inşa etmeye kendini adamıştır ve bu yıl üst üste on dokuzuncu kez diğer tüm konut üreticilerinden daha fazla NHBC Pride in the Job Quality ödülü almış ve üst üste on dördüncü kez HBF memnuniyet anketinde müşterileri tarafından 5 yıldızla ödüllendirilmiştir. Daha fazla bilgi için www.barrattdevelopments.co.uk adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz