Makyol Santral; 4 bin 875 TL’den başlayan metrekare fiyatlarıyla satışa sunuldu

Makyol Santral

13 ekimde gerçekleştirilen basın lansmanıyla kamuoyuna ve yatırımcılara tanıtılan Makyol Santral projesi; 319 bin TL’den başlayan satış fiyatlarıyla satışa sunuldu.

Türkiye’nin taahhüt sektöründe uluslararası markası Makyol, 50 yılı aşkın deneyimiyle geliştirdiği yeni yaşam projesi Makyol Santral’i yatırımcıların ilgisine sundu. Bahçeşehir-Esenyurt bölgesinin en avantajlı lokasyonunda bulunan Makyol Santral, 16 bin 906 metrekare arsa üzerinde 5 bloktan ve 407 daireden oluşuyor. Makyol Santral, 7.500 metrekare alana sahip peyzajı ve sosyal kulüp deneyimini yeraltından yer üstüne taşıyan yeni nesil sosyal kulüp-yaşam alanı, merkezi lokasyonu, özgün tasarımı ve getiri potansiyeli ile yatırımcıların yeni gözdesi olacak. Kaba inşaatı tamamlanan Makyol Santral, 2019 başında, yani bir yıla yakın bir zaman içerisinde daire sahiplerine anahtar teslimi yapmayı hedefliyor.

Mahmutbey-Esenyurt metrosu kapısına gelecek

D-100, TEM Otoyolu bağlantısının yanı sıra, yapımı 2019 yılında Makyol tarafından tamamlanacak olan Mahmutbey-Esenyurt metrosunun kapısına kadar geleceği Makyol Santral, Esenkent metro çıkışı ile, sakinlerine İstanbul’un her yerine kolay ve konforlu bir ulaşım imkanı sunacak. Bölgenin tek ve en büyük sağlık merkezi İstinye Üniversite Hastanesi’ne iki dakikalık mesafede bulunan Makyol Santral, TED, MEF, FMV Işık, Bilfen ve Bahçeşehir Okulları gibi birçok eğitim kurumuna yakınlığı ile de değerli bir konumda yer alıyor. Çevresinde pek çok restoran, cafe gibi sosyal ve ticari alanlar bulunan Makyol Santral, Türkiye’nin en önemli tenis organizasyonu olan İstanbul Cup’a ev sahipliği yapan spor ve tenis arenasının da yanı başında yeralıyor.

Daire teslimleri 2019 başı

1+1,2+1 ve 3+1 olmak üzere farklı daire tiplerinin yeraldığı Makyol Santral, 407 daire ve ticari alanlarında bulunduğu, en yükseği 23 kat olmak üzere 5 bloktan oluşuyor. 200 milyon TL yatırımla yaşama geçirilecek olan Makyol Santral’de daire teslimlerinin 2019 yılı başında yapılması hedefleniyor. Metrekare fiyatlarının 4.875 TL gibi uygun bir fiyattan başladığı Makyol Santral’de, daire fiyatları ise 319 bin TL’den başlıyor. Lansmana özel firma bünyesinde ‘48 ay %0 faiz’ gibi avantajlı ödeme planlarının sunulduğu projede, peşin ödemelerde ise yine lansmana özel yüzde 10 indirim avantajı sağlanıyor.

Yeni nesil sosyal kulüp: Connect

Makyol Santral, sosyal kulübü “Connect” ile bölgede yeni nesil bir yaşam alanını hayata geçirecek. Londra merkezli I AM firması tarafından tasarlanan Connect, bünyesindeki çok sayıda farklı fonksiyonu ile daire sahiplerine konforlu bir yaşam merkezi sunacak. Sosyal kulüp deneyimini çok fonksiyonlu bir hale getirmenin yanında yerüstüne taşıyacak olan Connect, kullanıcılarına barbekü alanlarından, cep sinemasına, özel tasarlanmış etkinlik ve kutlama alanlarından, sakin çalışma alanlarına kadar farklı imkanlar sunacak.

Merkezi lokasyonda butik yaşam 

Projenin lansman toplantısında konuşan Makyol Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Genel Müdürü Gürler Ünlü, 50 yılı aşkın Makyol deneyimi, merkezi lokasyon, özgün tasarım ve bahçe düzenlemesi ve yeni nesil yaşam alanıyla Makyol Santral’in bölgede bulunan diğer projelerden ayrıştığını söyledi. Projenin bulunduğu bölge ve ulaşım olanakları sebebiyle yatırım değeri yüksek olduğuna dikkat çeken Ünlü, “Makyol Santral; Bahçeşehir-Esenyurt bölgesinin yeni merkezinde bulunuyor. Merkezi konumu itibariyle Metro, TEM, 3. Havalimanı gibi ulaşım ağlarına yakın olan Makyol Santral, özgün, butik bir yaşam merkezi olacak” dedi.

Yatırımcılara iyi bir getiri fırsatı

Makyol’un tüm projelerini zamanında, yüksek kalite standartlarında tamamlayıp teslim ettiğine dikkat çeken Ünlü, Makyol Santral’in de 2019 yılı başında ev sahiplerine teslim edileceğini vurguladı. Finansal olarak Türkiye’nin en güçlü taahhüt şirketlerinden biri olan Makyol’un yatırımcılarına uygun fiyat ve ödeme seçenekleri sunduğuna dikkat çeken Ünlü, “Makyol olarak tüm işlerimizde kazan-kazan anlayışı ile hareket ediyoruz. Bu projemizde de aynı anlayışla bölgedeki fiyatlarla kıyasladığımızda uygun fiyat politikası belirleyerek yatırımcılarımıza çok ciddi getiri fırsatı sunuyoruz. Bugün Makyol Santral gibi merkezi lokasyonda bulunan projelere baktığımızda 2.000-3.500 dolar arasında değişen fiyatları görüyoruz. Biz ise 4.875 TL’den başlayan metrekare fiyatı belirleyerek yatırımcılarımızın da iyi bir getiri elde etmesini arzuladık. Ayrıca Makyol Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme olarak şirket bünyesinde yatırımcılara, 48 ay %0 faizle ödeme planı sunmanın yanında 60 ay, yüzde 0 faizle banka kredili ödeme imkanları sunuyoruz.” dedi.

Hedef gayrimenkul sektörünün yenilikçi, öncü markası olmak

İnşaat ve taahhüt sektöründe yarım asrıaşkın bilgi birikimi ve iş deneyimi ile sunduğu yaratıcı çözümlerle Türkiye’de olduğu gibi uluslararası alanda da saygın ve tercih edilen firmalardan biri olan Makyol, birçok ülkede çok sayıda büyük proje faaliyete geçirdi. Büyük altyapı projelerinin yanı sıra gayrimenkul sektöründe de önemli projelere imza atan Makyol, bugüne kadar Etiler Le Meridien, Levent Mövenpick, Bodrum Doria Otel, Kaş Marina, Etiler Konut projesi, Beylikdüzü Makyol Yaşam gibi çok sayıda projeyi başarıyla gerçekleştirdi. Makyol Santral projesi ile gayrimenkul sektöründeki konumunu sağlamlaştırmaya devam eden Makyol, gayrimenkul sektöründe bir maraton koşucusu olmayı ve yenilikleriyle sektöre öncülük etmeyi hedefliyor.

Basın toplantısında bir konuşma yaparak proje hakkında bilgiler veren Genel Müdür Gürler Ünlü; Makyol Santral’in bulunduğu bölge ve ulaşım olanaklarıyla yüksek yatırım değerine sahip olduğunu belirterek yatırımcılara iyi bir getiri fırsatı yaratacağını söyledi.

Bölgede metrekare fiyatları artacak

Açıklama sonrası basının sorularını yanıtlayan Gürler Ünlü, bölgedeki metrekare fiyatlarının 1600-1800 liradan 5 bin lira seviyelerine geldiğini söyleyerek, İstanbul’un yeni merkezinin Esenyurt-Bahçeşehir olduğunu belirtti. Ünlü’nün görüşüne göre metrekare fiyatlarında daha da artış olacak.

500 bin metrekarenin uzerinde bir arazi stokları olduğunu söyleyen Ünlü, Haramidere-Carrefour arazileri için yeni planları olduğunu ifade etti.

Kaba inşaat bitti

Makyol Santral’ın kaba inşaatı tamamlandı ve dış cepheye gecildi. 2019’un ilk çeyreginde inşaat tamamıyla bitip teslime hazır hale gelecek.

Projede ticari alanlar dışarıya açık olacak ve cadde dükkanı şeklinde konumlandırılacak.

Yüzde 50 ön satış gerçekleşti

Makyol Santral’de yüzde 50 civarında ön satış gerçekleştirildi.

Projede, dairelerin yüzde 50’si 1+1’lerden kalan yüzde 50’si ise 2+1 ve 3+1’lerden meydana geliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz