Mar Yapı İle İyi Seyirler İyi Tatiller

Bu senenin ilk ve en güzel kampanyalarından birine Mar Yapı imza attı. İddialı konuşmuyorum, az bile söylüyorum. Düşünsenize, bu kampanyada sinema, tatil, Cem Yılmaz hepsi hatta daha fazlası var…
İstanbul’daki sinema salonlarının G sırasındaki 1000 koltuğunu komple alan Mar Yapı, koltukları yeni tasarımla sinemaseverlerin beğenisine sundu. Koltukların diğer koltuklara göre şarj aleti gibi bir çok fonksiyonu var…
Peki Mar Yapı neden böyle bir şey yaptı? Kampanyanın lansman toplantısı için Kanyon AVM’de 6 numaralı sinema salonunun önündeyiz. Kampanya lansmanında Cem Yılmaz’ın son filmi Arif V 216 gösterimi de yapılacağını öğreniyoruz. Kokteyl alanında gezintiye çıktık. Detayları öğrenmek için meraklıyız… Kokteyl’de en heyecanlı görünen ise Mar Yapı icra Kurulu Başkan Yardımcısı Robert Varon. Robert, o heyecanıyla bir ara yanımıza geliyor. Heyecanının nedenini öğreniyoruz, kampanyanın öngörülenden daha gittiğini paylaşıyor. Hedeflerinin 2018 yılında ise en az 100 bin misafiri hem G numaralı koltuklarda sinema keyfini sunmak hem de tatile göndermek olduğunu söylüyor.
Robert, misafirlerinin Mar Yapı’nın tüm proje ve çalışma detaylarının paylaşıldığı G Yourself mobil uygulamasıyla çekilişe katılabileceklerini dikkati çekerek “Divan Bodrum’daki Rotanı’nın Dubai’deki ve Wanda’nın Shanghai’deki otellerinde tatil ile başlayacak olan hediyelerimiz yıl sonu Yoo markasının yatırımcılarından Philippe Starch imzalı bir sürpriz ile sonuçlanacak.” bilgisini paylaşıyor.
“Robert kampanya güzel, peki, 2018 yılı sizler için nasıl geçecek?” diye sorunca da, 2018 yılında rekabetin daha da artacağını ve kendilerinin de yatırımcılara yeni gelir modeli geliştirdiklerini söyledi. Robert, şu bilgileri fısıldadı:
“Dünyaca ünlü otelcilik zincirleri olan Rotana ve Wanda Vista ile ‘Otel Apartmanları’ modelini hayata geçirdik. Türkiye’de bir ilk. Örneğin; ‘G Rotana’ projesinden rezidans alan 10 yıl süreyle otele kiraya verebilecek. Yıllık kira getirisi 1+1’lerde 20 bin dolar, 2+1 rezidanslarda 25 bin dolar. 3 yıl kira garanti. Bu yolla yatırılan para 15 yılda geri dönüyor. İstanbul’da ise alınacak bir dairenin kendini amorti süresi ortalama 20 yıl.”
“İstanbul’da 15 yılda geri dönen bir yatırım bulunulmaz bir fırsat” düşüncesiyle araya giriyorum. Robert ile pazarlığa başlamıştık ki bir anda “film başlıyor” anonsuyla kendimizi salonda bulduk.
Herkese, Mar Yapı G sıralarında iyi seyirler, iyi tatiller…
Proje Gezgininiz/ Kıvanç Demir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz