Mavigöl’de Yol Çalışmaları Bitiyor!

Ankara’da gayrimenkul yatırımının yeni gözdesi Mavigöl’ün yol çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Ankara’nın en büyük gölünü gören manzarası, havaalanına yakınlığı ve yeni yapılacak şehir otogarına erişimi ile popülerliğini artıran Mavigöl, yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı haline geldi.

Bölgenin altyapı çalışmaları son sürat devam ederken, Büyükşehir ekipleri de yol çalışmalarını aralıksız sürdüyor. Mavigöl Bölgesini; Çankaya, Yıldız gibi yerleşim bölgelerine bağlayacak yol ile bölgenin merkezi bölgelere ulaşımı kolaylaşırken, değerinin de katlanması bekleniyor.

Öte yandan, yakın zamanda yapımına başlanacak olan Kırıkkale-Delice Çevre yolu ile Mavigöl Bölgesinin merkezi konumunu daha da eşsiz hale getireceği kaydediliyor.

“Ara Yollar da Yakında Tamamlanacak”

Konuya ilişkin emlakproject.com muhabirine bilgi veren yetkililer, Mavigöl bölgesindeki anayol çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, ara yolların da yakın zamanda bitirileceğini söyledi.

Yol çalışmalarının tamamlanmasının ardından peyzaj çalışmalarının başlayacağı belirtilirken, bu süreçlerin de hızlı bir şekilde tamamlanacağı ifade edildi.

“3 Yılda Yüzde 300’e Varan Kazanç”

Ankara’da gayrimenkul yatırımın yeni gözdesi haline gelen Mavigöl Bölgesi hakkında bilgi veren Seymen Gayrimenkul Direktörü Fatih Şimşek, Mavigöl ve çevresinin son 3 yılda yüzde 300’e varan seviyelerde değerlendiğini bildirdi. Şimşek, şöyle konuştu:

“Ankara’da göller ve çevreleri son dönemde değerli hale geliyor. Eryaman ve çevresi bunun en güzel örneği. Ancak Eryaman Bölgesi yapılaşmasını tamamlamak üzere. Bu noktada Ankaralıların bundan sonraki en önemli gayrimenkul yatırım merkezlerinden biri Mavigöl ve çevresi haline geliyor.

Bölgenin imar çalışmaları tamamlanmış durumda, eşsiz manzarası, şehre ve yeni yapılacak şehir otogarına yakınlığı ile Bölgemiz son 3 yılda yüzde 300’lere varan oranda değerlendi. Ancak bu daha başlangıç. Yol çalışmalarımız tamamlanmak üzere, peyzaj çalışmalarının ardından Mavigöl ve çevresinin daha da değerleneceğini öngörüyoruz. Mavigöl Bölgesi, Ankara’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıların odaklandığı bölgeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.”

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here