MESA, Beykoz’daki Yeni Projesi Çubuklu 28’i Satışa Sundu

MESA, Beykoz Çubuklu’da hayata geçirdiği ikinci projesi MESA Çubuklu 28 ile bir tarafta eşsiz orman manzarası bir tarafta ise panoramik boğaz manzarasıyla eşsiz bir yaşam sunuyor.

MESA’nın Çubuklu’da hayata geçirdiği ve kaba inşaatının tamamlandığı yeni projesi Çubuklu 28, 17 ekim 2018 tarihinde MESA Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Zafer Ak ve Satış Pazarlama Koordinatörü Kadir Yılmaz ev sahipliğinde gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla yatırımcılara tanıtıldı.

Basın toplantısında bir konuşma yapan Mert Boysanoğlu şunları söyledi:

“Her yıl 600 bin yeni konuta gerek var. Türkiye’de yaş ortalaması 35 ve hane halkı sürekli azalıyor. Çocukların belli bir yaşa geldiklerinde aileden uzaklaşma ayrı eve çıkma eğilimleri var. Evlenme çağındaki kesim  nüfusun yüzde 30’unu oluşturuyor. Sürekli konuta ihtiyacı olan bir kesim var. Biz gerçekten o açık olan kısma bir şey üretiyor muyuz? Yoksa hep birbirimizin ayağına mı basıyoruz? Ben ikincisinin doğru olduğuna inanıyorum. Bunun da sebebi var. Arsaların çok yüksek fiyatta olması. Önümüzdeki dönemde arsa fiyatlarının düşeceğine inanıyorum. Biz ta ki esas konut açığı olan segmente konut  üretmeye başlamadığımız sürece bu tip sorunlarla her iki üç yılda bir karşılaşmaya devam edeceğiz. Bizde hane gelirinin üçte biri kadarını konut alımına ayrılabiliyor. Konut finansmanının maliyetinin geldiği noktada konut almak daha da zorlaşmaya başladı. Bu 600 binlik kesim için. Bir yandan da maliyetlerimizde artış oldu. Bu artış konut fiyatlarına yansımadı. Yatırım ya da oturmak için şimdi konut almanın tam zamanı. Devam eden inşaatlarda maliyet artışlarının projeye yansıması kesin. Yansıtmayan müteahhit zarar ediyor demektir.” dedi.

Boysanoğlu; Mesa projelerinde kişiye özel finansman metodu ile kişinin ihtiyacına ve ödeme şartlarına göre ödeme planları yaptıklarını projelerin yüzde 80’inde de bunu şekilde satış yaptıklarını, Son dönemde Bodrum’da ve Yeşilyaka projesinde ciddi satışlar yaptıklarını ifade etti.

Müteahhitlik tarafına hız verdik…

Mesa’nın müteahhitlikten doğan bir firma olduğunu ifade eden Boysanoğlu; müteahhitlik  tarafını  bırakmadıklarını, son dönemde o tarafa ağırlık verdiklerini geçen hafta Özbekistan’da yaklaşık 360 bin metrekarelik 750 milyon lira  değerinde konut üretimlerinin olacağını, ayrıca devlet tarafında da kanal, su işleri olacağını ayrıca Cezayir’de bir fabrika yatırımlarının olacağını, Rusya ile de tekrar ilgilenmeye başladıklarını açıkladı.

Mesa, Kanada’da konut projesine girecek

Yurt içinde Çengelköy ve Beykoz bölgesinde yapacağımız diğer işlerle ilgili önümüzdeki dönemde lansmanlarının olacağını, bunun dışında da Polonya’da Nurol Grubu ile birlikte 35 milyon euro değerinde büyük bir arsa yatırımlarının olduğunu, Kanada’da da bir otel satın aldıklarını ve yeni bir konut projesine gireceklerini açıkladı.

“Türkiye için yap sat dönemi bitti, Sat yap dönemi başladı”

Sektörde çok oyuncu olduğuna dikkat çeken Mert Boysanoğlu ”Bugün 50 bin TL sermayeli  ile bir inşaat şirketi kurup milyonlarca  lira değerinde yatırımlar yapıyoruz. Bunu cebimizde beş kuruş olmadan yapıyoruz. Şimdi o dönemler bitti. Türkiye için yap sat dönemi bitti, Sat yap dönemi başladı. Önümüzdeki dönemde devlet buna belli regülasyon getireceğine inanıyorum. Türkiye’deki müteahhit sayısını kontrol etmek istiyorlar. Şu anda 300 bin olduğu söyleniyor. Polonya’da 10-15 firma var geliştiren. Hem geliştirici hem inşaatı yapan olamıyoruz. Yatırımcıysanız size orada inşaat yaptırmıyor. Yatırımcıdan konut alıcısında  para bankada toplanıyor. Size hak ediş bazında banka parayı serbest bıraktığı için o konut için parayı alıp başka konut projesi  için kullanamıyorsunuz. Türkiye’de bunun regüle edilmesi şart.” dedi.

Proje hakkında genel bilgiler

1+1, 1+1 çatı dubleksi, 2+1, 2+1 dubleks, 2+1 çatı dubleksi, 3+1, 3+1 Çatı dubleksi, 4+1 bahçe dubleksi ve 4+1 çatı dubleksi kat planlarında 80 konut ve 1 ticari alandan meydana gelen MESA Çubuklu ; zevk ve prestij sahibi detaylarıyla Çubuklu’nun en özel noktalarından birinde yer alıyor.

Az katlı ve özgün mimarisi ve estetik detaylarıyla bölgenin doğal dokusuna uyumlu şekilde tasarlanan MESA Çubuklu 28, geleneksel MESA kalitesi ve yüksek standartları ile buluşarak, ayrıcalıklı yaşam alanları sunuyor.

Satış fiyatları, ödeme planı ve projenin teslim tarihi

Yalın, estetik ve fonksiyonel bir çizgi ile tasarlanan proje, sakinlerine rezidans konforunda özel bir yaşam sunulan ve konut teslimlerinin Ekim 2019’da yapılmasının planlandığı projede satış fiyatları 1.359.000 TL ile 4.493.000 TL arasında değişiyor.

İnşaat ilerleme düzeyi yüzde 50 seviyesine ulaşan MESA Çubuklu 28’de lansmana özel ödeme seçenekleri sunuluyor. Yüzde 10 peşinatla benzersiz bir yaşama ulaşmanın mümkün olduğu projede yüzde 0.98 vade farkı oranı sunuluyor.

Ağırlıklı olarak yüzde 1 KDV’li bağımsız bölümlerden oluşan projede, büyüklüğü nedeniyle normalde yüzde 18 olması gereken bağımsız bölümlerdeki KDV oranı, 31 Ekim’e kadar yürürlükte olan yönetmelik sayesinde yüzde 8 olarak uygulanabiliyor.

MESA Çubuklu 28’de dosyal yaşam özellikleri ve proje özellikleri

Projenin sosyal tesisinde aileler eğlenceli vakit geçirirken, komşular ile keyifli sohbetler de MESA Çubuklu 28 sakinlerini bekliyor. Sosyal tesisin içerisinde bulunan spor merkezi, sauna, SPA, buhar odası ve havuz ile MESA Çubuklu 28’de her anın keyfine varmak mümkün. 80 adet bağımsız alanı olan rezidans konforunu dört bir yandan ışık alan ferah daireler ve ustalıkla tasarlanmış yerleşim planı ile hissettirerek, yaşamınızın değerini arttıran tüm özelliklere sahip.

MESA Çubuklu 28’in konumu

Estetik ve işlevsel mimari tasarımıyla MESA Çubuklu 28 bulunduğu konum açısından da çok önemli ulaşım avantajlarına sahip. Riva Yolu üzerinde kolay giriş çıkışı bulunan proje, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 5 dakika Çubuklu — İstinye Feribot İskelesi’ne 7 dakika mesafede yer alıyor. Boğazın her iki yakasından da hızlı ve kolay erişim sağlanan proje sunduğu ulaşım avantajına deniz ulaşımı avantajını da katıyor.

Ofis yoğunluğunun yer aldığı Kavacık’a 3, Levent’e 10 ve Maslak’a da 12 dakikada ulaşabilen proje, Ataşehir’e 15, Bağdat Caddesi’ne ise 30 dakika uzaklıkta. Şehrin karmaşasından kaçmak isteyenlerin öncelikli tercihlerinden Polonezköy’e 15, Riva’ya 19, Anadolu Kavağı’na ise 20 dakikada MESA Çubuklu 28’den ulaşmak mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz