Mina Towers’a Adı Verilen Mina Başaran Uçak Kazasında Hayatını Kaybetti

İran’da düşen özel jette hayatını kaybeden Mina Başaran‘ın adının Fikirtepe’deki Mina Towers‘a verildiği öğrenildi.

Başaran Holding’e ait özel jetin İran’da düşmesi sonucu uçakta bulunan 3’ü mürettebat 8’i yolcu 11 kişi hayatını kaybetti. Uçakta holding tarafında hayata geçirilen ve Hüseyin Başaran’ın adını Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan Mina Towers’a verdiği kızı Mina Başaran’ın da bulunduğu öğrenildi.

Mine Başaran ve 7 kız arkadaşının bekarlığa veda partisinden İstanbul’a döndükleri bilgisi alındı.

Hüseyin Başaran kimdir?

Trabzon doğumlu Hüseyin Başaran, farklı sektörlerde faaliyet gösteren Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Bir dönem Trabzonspor Asbaşkanlığı yapan Hüseyin Başaran evli ve 2 çocuk sahibidir.

Farklı sektörlerde başarılı projeleri hayata geçirerek büyüyen ve 25 yıldan bu yana birçok yatırıma imza atan Başaran Yatırım Holding, şuan üçüncü kuşak temsilcisi olan Hüseyin Başaran tarafından yönetilmektedir. İlk olarak fındık ticareti ile faaliyetine başlayan Başaran Entegre, kısa sürede Türkiye’nin önde gelen entegre fındık işleme tesisine sahip olmuştur.

Günümüzde Gıda’nın yanı sıra Yatçılık, Finans, İnşaat, Turizm, Havacılık, Çimento ve Enerji olmak üzere farklı sektörlere de yatırımlarına devam eden Başaran Holding, Hüseyin Başaran’ın Başkanlığında; Ramada Resort Bodrum ve Ramada Plaza Trabzon ile turizm yatırımları gerçekleştirmiştir.

Mina Başaran Kimdir? 

Ailenin tek kızı olan ve işleri babasından devralmaya hazırlanan Mina Başaran, 28 yaşındaydı. Mina, 2013 yılında Başaran Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olmuştu.

 

Kaynak: Hürriyet -Ajanslar

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here