Mistral GYO’dan KAP Açıklaması

Mistral GYO ‘dan Mistral İzmir ve Miray İnşaat’a ilişkin KAP’a açıklama yaptı.

Mistral GYO firması İzmir’de inşa edilen Mistral izmir projesi ve Miray İnşaat hakkında açıklama yaptı. Mistral GYO söz konusu açıklamayı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı. Firmanın konuyla ilgili olarak KAP’a yaptığı açıklama ise şu şekilde;

Bu iş sözleşmesi MİSTRAL GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (bundan sonra MİSTRAL olarak anılacaktır.) ile MİRAY İNŞAAT TAAH. TİC. Ve SAN. A.Ş. (bundan sonra MİRAY olarak anılacaktır) arasında imzalanmıştır.

MİRAY işbu sözleşme ile MİSTRAL’e ait İzmir hududları içerisindeki taşınmazlarına ait olarak her türlü Belediye, Tapu İdareleri ve diğer kamu kurumlarında işlerini takip ve yönlendirme konusunda MİSTRAL’e hizmet verecektir. MİRAY, MİSTRAL’in faaliyet alanına giren Gayrimenkul geliştirme faaliyeti dahilinde Belediyelerde, Tapu Müdürlüklerinde, Elektrik İdarelerinde, Su İdarelerinde, Doğalgaz Dağıtım İdarelerinde MİSTRAL’i idare veya temsile yetkili olarak iş ve işlemleri yapmaya yetkili ve görevli olacaktır. MİRAY, faaliyet alanına giren konularda tüm bilgi ve tecrübesini MİSTRAL’e aktaracaktır.MİRAY iş bu sözleşme dahilinde hizmet verirken MİSTRAL’in menfaatleri doğrultusunda hareket etmek için azami çabasını gösterecektir. Bunun yanında MİRAY, inşaat faaliyetlerini tamamlayarak MİSTRAL’e teslim ettiği Mistral İzmir projesinde MİSTRAL tarafından kendisinden talep edilen inşaat yapım, tadilat, onarım, renovasyon vb. işleri için elinden gelenin en iyisini yaparak fiyat teklifi verecek ve eğer teklifi uygun bulunursa işi en iyi şekilde ifa ederek teslim edecektir.

Bu konu ile ilgili alınan 2018/02 sayılı Yönetim Kurulu Kararı aşağıda yer almaktadır.
“Mistral Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (“Şirket”) Yönetim Kurulu üyeleri, Mistral İzmir projesinin alt ve üstyapı inşaatını daha önce üstlenmiş olması nedeniyle Şirket ortağı Miray İnşaat Taahhüt Tic.ve San. A.Ş.’den (“Miray”) bundan sonraki 6 aylık dönem için portföyümüz ile ilgili teknik ve idari danışmanlık temini için bir sözleşme imzalanmasına yönelik teklif alınmasına, teklifinin objektif açıdan ve piyasa koşulları çerçevesinde değerlendirilmesine, teklifin uygun bulunması ve sözleşmenin imzalanması halinde Sermaye Piyasası mevzuatı uyarınca gerekli yasal açıklamaların yapılmasına, ayrıca bundan sonraki dönemde Şirket tarafından yaptırılacak yapım, onarım, renovasyon, tadilat vb. gibi inşaat faaliyetleri için Miray İnşaat Taahhüt Tic.ve San. A.Ş. ‘den teklif alınması halinde,, bu tekliflerin objektif açıdan ve piyasa koşullarına göre ayrı ayrı değerlendirilerek uygun bulunması durumunda Miray İnşaat Taahhüt Tic.ve San.A.Ş.ile çalışılmasına karar vermiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz