Erden Timur Türkiye’nin En Genç Liderleri Arasına Girdi

Dünyanın en prestjli iş dünyası yayınlarından Fortune’un, Türkiye de dahil farklı ülkelerde hazırladığı “40 Yaş Altı 40” yönetici listesinı açıkladı.

Kendine güvenen, ekibini tanıyan, geleceği görebilen 40 yaş altı liderlerden oluşan Türkiye listesinin zirvesinde dünyanın en büyük 38’inci müteahhitlik şirketi Rönesans Holding’in genç yönetim kurulu başkanı İpek Ilıcak Kayaalp var. Bazıları girişimci, bazıları Türkiye’nin lider şirketlerini yöneten bu genç liderler arasında göze çarpan ilk 10 isim arasında Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur’da girdi.

İşte O liste

1. İpek Ilıcak Kayaalp (39), RÖNESANS HOLDİNG YK BAŞKANI

Çeyrek asrı geride bırakmaya hazırlanan Rönesans Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, yaklaşık 5 yıldır bu görevi başarıyla sürdürüyor.

66 bini aşkın çalışanıyla dünyanın 20’den fazla ülkesinde, müteahhitlik alanında dev projelere imza atan holding, alanında dünyanın en büyük 38’inci, Avrupa’nın ise 10’uncu en büyük şirketi. 6,4 milyar doları aşan aktif büyüklüğüyle şirket, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da önemli projeleri tamamlıyor. Orta vadede dünyanın en büyük ilk 10 müteahhitlik şirketi arasına girmek Ilıcak Kayaalp’in en büyük hedefi.

2. Agâh Mehmet Tara (33), ENKA HOLDİNG İCRA KURULU BAŞKANI

Enka’nın 3’üncü kuşağı ve CEO’su Mehmet Tara, 22 bin kişilik ekibi yönetiyor.
3,5 milyar dolar ciro, 50 şirket ve 30 bin çalışanlı dev grup, geçen yılı 589 milyon dolar karla kapattı. Tara, ENKA’nın mühendislik, inşaat, enerji üretimi, gayrimenkul yatırım ve yönetimiyle ilgili işlerine yön veriyor. Bunların dışında Tara, şirket kriterlerinden ödün vermeden büyümeye odaklı stratejisini sürdürüyor.


3. Hafize Gaye Erkan (36), First Republic Bank CIO’su

ABD’nin en genç finans profesörü olan Erkan, 1985’te kurulan First Republic Bank bünyesindeki önemli görevini sürdürüyor. 50 milyar dolar aktifi olan bankadaki stratejik göreviyle Amerika’da da adından söz ettiriyor.

4. Erden Timur (35), NEF İCRA KURULU BAŞKANI

Nef’in kurucusu Erden Timur, 2016 ve 2017 yıllarında spora verdiği destekle de ön planda. FC Barcelona’nın üç yıllık bölgesel resmi sponsoru ve tek gayrimenkul sponsoru olan Nef, markalı öğrenci rezidansı Novu ile de sektöre farklılıklar getiriyor. 2018 Timur’un Amerika ve Avrupa’da yeni projelere imza atacağı, bir yıl olacak.

5. Eren Günhan Ulusoy (36), ULUSOY UN YK BAŞKANI

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Eren Günhan Ulusoy, 2015 yılının mart ayında gerçekleştirilen genel kurulda babası Fahrettin Ulusoy’dan devraldığı yönetim kurulu başkanlığı görevini 2,5 yıldır sürdürüyor. Ailenin ikinci kuşak temsilcisi Ulusoy, 10 yılda şirketin cirosunun 18 kat artmasında fayda sağladı. Birçok sosyal ve mesleki derneğin de üyesi olan Ulusoy, şirketini sektöründe küresel bir oyuncuya dönüştürmeyi hedefliyor.

6. Cem Garih, Kerem Kamışlı (24, 23), YENİBİRLİDER DERNEĞİ KURUCULARI

2017’de 4. Dönem Genç Profesyoneller Liderlik Gelişim Programı’nı hayata geçirdiler. 332 genç lider adayı Yenibirlider Liderlik Gelişim Programına katıldı. 75 mentorden destek alındı. Türkiye’nin dört bir yanında okuyan başarılı üniversite 3.sınıf öğrencilerini kapsayan bu program kapsamında, öncü lider iş insanlarından birebir mentörlük alma ve özel eğitimlere katılma imkanına sahip olmalarına sağlanıyor.

7. Çağla Büyükakçay (38), TÜRK MİLLİ TENİSÇİ

8 yaşından bu yana tenis oynayan Büyükakçay, 12 yaşında Türkiye Klasman Turnuvası ve Türkiye Kapalı Kort Turnuvası şampiyonluklarını kazandı. 14 yaşında Enka Spor Kulübü’ne transfer oldu.15 yaşında Türkiye FED Kupası Takımı’na seçilerek Türk tarihindeki en genç bayan milli tenis takımı oyuncusu oldu. 2009 yılında ilk Büyükler Türkiye Şampiyonası Kupası’nı kazandı. 2010 yılında Valladolid’de düzenlenen ITF 25 bin dolarlık turnuvayı kazanarak, bu ödülde ITF turnuvası kazanan ilk bayan Türk tenisçisi oldu. Büyükakçay, 2016 WTA turnuvasında yarı finale yükselen ilk Türk kadın tenisçi oldu.

8. Gözde Akpınar (35), BETEK BOYA YÖNETİM KURULU BAŞKANI

2017 yılında Filli Boya’nın tanıtımına ve Betek Grubu’nun büyüme ve genel faaliyet stratejilerine odaklandı. Şirketin 2017 cirosunun 1 milyon 300 bin TL seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor. Farklı lokal üretim tesisleri açarak verimliliği ve bölgesel istihdamı artırmaya yönelik stratejiler geliştiriyor. Renxmatik sisteminin projelendirilmesi ve mavi yaka çalışan memnuniyetini üst düzeye taşıma hedefi üzerinde çalıştı

9. Dilara Altınkılıç Kutmangil (31), ALTINMARKA ŞİRKETLER GRUBU YK ÜYESİ DETAY GIDA CEO’SU

Kakao, endüstriyel ve bitmiş çikolata, kahve ve gıda perakendeciliği gibi sektörlerde faaliyet gösteren Altınmarka Grubu’nun başarılı ikinci kuşak temsilcisi Altınkılıç, 2009’da grup şirketlerinden Detay Gıda’nın yönetimini devraldı. Yaklaşık 16 milyon TL ile devraldığı Detay Gıda’yı, bugün çikolata ve kahve ile birlikte 500 milyon TL ile özel marka sektörünün lideri haline getirdi.

 

10. Selim Akın (34), AKFEN HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ

Akın, Akfen Holding’de inşaat, şehir hastaneleri, deniz limanı işletmeciliği, su dağıtım ve atık su hizmetleri, enerji ve gayrimenkul alanındaki şirketleri yönetiyor. Bu şirketler içerisinde Akın’ın başında bulunduğu Akfen İnşaat’ın 2019 yılının sonuna kadar Eskişehir Şehir Hastanesi, Tekirdağ Şehir Hastanesi, Isparta ve Kütahya Öğrenci Yurtları ile Bulvar Loft ve Bodrum Loft projelerini hayata geçirme planı yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz