Nef Vakfı, Depremin Yaralarını Paylaşarak İyileştirmeye Devam Ediyor

NEF Vakfı Burs Başvurusu

Deprem bölgesinde yaraların sarılması için ilk günden itibaren bölgede çalışmalarını sürdüren Nef Vakfı, depremin birinci yıldönümünde Hatay’da olacak.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeye hızla ulaşan ve o günden bu yana insani yardım, aşevi, konteyner kent, psikososyal destek ve sosyal yardım alanlarında çalışmalarına devam eden Nef Vakfı, depremin birinci yıldönümünde de bölgeye desteklerini sürdürüyor.

Bu zamana kadar birçok sivil toplum kuruluşu işbirliği ile bölgeye sağladığı ayni ve maddi yardımlarına aralıksız devam devam Nef Vakfı, 06 Şubat olan depremin birinci yıldönümünde de yaraları dayanışma ile sarmak üzere bölgede olmaya hazırlanıyor. Hatay’ın Defne ilçesindeki konteyner kente ‘Nef Vakfı Söyleşi Çadırı’ kurmaya hazırlanan Nef Vakfı, herkesi ‘Paylaşıyoruz, İyileşiyoruz’ sloganı ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmaya ve depremden etkilenen vatandaşların iyileşme sürecine maddi ve manevi destek olmaya davet ediyor.

Araştırmacı yazar Kerim Güç, Uzman Psikolog Dilek Avuk ve Nef Vakfı Afet Kriz Direktörü Ercüment Arabacı’nın konuşmacı olarak yer alacağı söyleşi programı 06 Şubat Salı saat 15.00’de tüm bölge halkının katılımıyla gerçekleştirilecek.

Bu dayanışmanın bir parçası olmak isteyenler Nef Vakfının aşağıdaki hesabından destek olabilirler.

Nef Vakfı – Ziraat Bankası

TR 9200 0100 2250 9354 6889 5013

Açıklama: Faaliyet No:22-1717 Bağış

Nef Vakfı Hakkında

Nef Vakfı, toplumsal potansiyelin gelişimini sağlamak ve toplumsal duyarlılık bilincini gelecek nesillere aktarmak için özgün, yenilikçi ve kalıcı değerler oluşturarak, dokunduğu insanların hayatında fark ve farkındalık yaratmak amacıyla NEF çatısı altında çalışmalarına başladı. İnsanların dertleri ile dertlenmek, hayatlarına değer katabilmenin, yaptığını anlatmaktan ziyade eyleme geçirmeyi gerektirdiğini bilerek 2015 yılında vakıf kimliğine geçti ve bu yolda Nef Vakfı’na katılmak isteyen gönüllülerle buluşmaya başladı. Nef Vakfı’nda atılan her adım hep aynı düşünceyle atıldı: Verdiğimiz bizimdir, elimizde tuttuğumuz değil. Verdiğimiz kadar zenginiz, kazandığımız kadar değil. İlk günden bu yana insanların derdi ile dertlenen, hayallerine ve umutlarına ortak Nef Vakfı, insana ve topluma değer katmak, değişime ortak olmak, destek verene de alana da yeni bir hayatı fark ettirebilmek için çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz