Niğde’ye AVM Geliyor

Kira sözleşmelerinde dövizden TL'ye geçişe göre, döviz üzerinden yapılan sözleşmeler kurda sözleşme tarihi esas alınarak hesaplanacak.

Türkiye’de AVM olmayan şehirler arasında yer alan Niğde’ye AVM geliyor.

Türkiye’de AVM olmayan çok sayıda şehir bulunuyor. Bu şehirlerden birisi de Niğde. Ancak Niğde’ye AVM yapılacağı konuşuluyor.

Niğde esnafı mahallelerine inşa edilecek olan AVM projesi hakkında Sözcü’ye konuştu. Esnaf, projenin Niğde esnafına büyük bir darbe vuracağını söyledi. Yetkililer ise konuyla ilgili olarak, “Proje sebze halinin oraya yapılacak diye duyum aldık. Projenin gerçekleşmesiyle Niğde trafiği daha da yoğunlaşacak.Projeyi kesinlikle istemiyoruz.” dedi.

ESNAF BÜYÜK DARBE YER

Niğde’ye AVM’nin yapılması hakkında açıklama yapan Başkan Aykın ”Niğde’de şuan hiç AVM yok. Bölgeye AVM’nin yapılmasın esnafa büyük bir darbe olur. Herkes dükkan kapatır. O kadar aile ekmek yiyor. Hepsi aç kalır. Onun için bu projenin yapılmaması daha mantıklı olur.” dedi.

AVM YAPILMASINI İSTEMİYORUZ

Niğde’de yapılması planlanan AVM hakkında sozcu.com.tr’ye açıklamalar yapan Niğde Eczacı Odası Başkanı Nihat Öztürk ise, “İlimizde alışveriş merkezi açılacağı söylentileri dolaşmakta” dedi. Nihat Öztürk AVM’nin kent merkezinin dışında olması gerektiğini yoksa küçük esnafın korunamayacağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz