Nişantaşı Koru Projesi’nde Yüzde 40’a Varan Fırsat…

Dap Yapı Nişantaşı Koru

“Sağlıklı Ev” konseptini Nişantaşı’nda hayata geçirecek olan Dap Yapı’nın patronu Ziya Yılmaz, projede başlangıç satış fiyatlarının bölgede geliştirilen konutlara göre yüzde 35-40 daha düşük olacağını söyledi.

Emlak Konut GYO’nun Nişantaşı Teşvikiye’deki arsa ihalesini Dap Yapı’nın iştiraki olan Eltes İnşaat ile İstlife şirketleri kazanmıştı. İhaleye göre 25 bin metrekarelik arsada yapılacak proje için 1 milyar 763 milyon 750 bin lira satış toplam geliri taahhüt edilirken arsa sahibi Emlak Konut’a düşen gelir ise 705 milyon 500 bin lira olarak gerçekleşecek.

Nişantaşı projesi için verilen 1.7 milyarlık taahhüdün çok daha üzerine çıkabileceklerine dile getiren Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Nişantaşı Koru projeleri ile ilgili şunları söyledi:

Ziya Yılmaz“İnişli çıkışlı dönemler olsa da biz ülkemize, ekonomiye ve sektörümüze güveniyoruz. Bu dönemde de yatırımdan vazgeçmedik. Krizli dönemlerde yatırım planımızdan şaşmadık, şaşmayacağız. Gayrimenkul sektörü elbette bu süreci zorluklarla geçiriyor. Ancak özellikle bu dönemlerde çalışmamıza ara vermemek, hatta daha çok çalışıp değer üretmek lazım.

Bölgede konutların hemen hemen hepsi döviz ile satılıyor. Biz dövizin ağırlıklı olduğu bu piyasada Türk Lirası ile vadeli satış yaparak, konut alıcısını hem kur riskinden koruyor hem doğru bir yatırım yaparak kazanç elde etmelerini sağlıyoruz. Nişantaşı ve civarında yer alan bölgede son 10-15 yılda yapılan konutların piyasa değerlerini incelediğimizde, ön talep dönemi fiyatlarımızın bölgenin yüzde 40 altında olduğunu görüyoruz. Bu nedenle projemizin yüzde 100’ün üzerinde bir prim potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz.”

Dap Yapı Nişantaşı Koru

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here