Nuhoğlu İnşaat Konkordatodan Çıktı

24 Nisan 1986 tarihinde kurulan Nuhoğlu İnşaat, konkordato talebinde bulunmuştu. Şirket için 1 yıllık kesin süre verilmişti. Ancak T.C. İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi şirket için konkordato tedbirlerinin kaldırılmasına karar verdi.

4 Nisan 1986 tarihinde 60 milyon TL sermaye ile kurulan Nuhoğlu İnşaat, bugüne kadar Marinera Çeşme, Yenitepe İzmir, Cubes Ankara, Yenitepe Kadıköy gibi büyük projelere imza atmıştı. Ancak son dönemde mali anlamda sıkıntı sürece girmiş ve o nedenle konkordato talebinde bulunmuştu.

Nuhoğlu İnşaat’ın konkordato davasında ilk önce 3 aylık geçici mühlet süresi verilmiş, daha sonra geçici mühlet süresi 2 ay uztılmıştı. Süre en son 1 yıl olarak uzatılmıştı. Ancak
T.C. İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada yeni bir karar çıktı.

T.C. İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2018/1078 Esas-2019/258 Karar sayılı, Konkordatonun Tasdiki davasında verilen 8 Mart 2019 tarihli karar gereğince; Nuhoğlu İnşaat konkordato davasının feragat nedeniyle reddine, şirketin borca batıklık tespiti yapılmadığından iflas kararı verilmesine yer olmadığına, Nuhoğlu İnşaat hakkında verilen tüm konkordato tedbirlerinin kaldırılmasına ve konkordato komiserlerinin görevlerine son verilmesine karar verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here