Okmeydanı’nda Kentsel Dönüşüm Van Blokları’ndan Başlayacak

Beyoğlu Okmeydanı’nda kentsel dönüşümde ilk kazma Van Blokları’nda başlayacak. 

Beyoğlu sınırları içinde yer alan ve bölge sakinleri tarafından heyecanla beklenen kentsel dönüşüm çalışmalarında ilk adım Van Blokları’ndan atılıyor. Bütün anlaşmaların yapıldığını açıklayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve ilk dönüşüm projesini hayata geçirecek olan KİPTAŞ’ın Genel Müdürü İsmet Yıldırım Van Blokları sakinleri ile bir araya geldi.

Ahmet Misbah Demircan bölgede anlaşmanın yapıldığı ve ilk kazmanın vurulacağı yerin Van Blokları olduğunu açıklarken İsmet Yıldırım da Okmeydanı’nın İstanbul’un değerli ve önemli yerlerinden biri olduğunu ve bölgenin alt yapısıyla, çevre düzeniyle, camisiyle, sosyal alanlarıyla birlikte bölge halkına yaraşır bir hale getirileceğini söyledi.

Bölgede tapu sorunları çözülmeye başladı

Çalışmaların 2018’de başlayacağını ve evlerin 1,5 – 2 yıl içinde teslim etmesini planladıklarını açıklayan Başkan Demircan burada vatandaşlara yaptığı konuşmasında uzun yıllardan bu yana Okmeydanı’nda devam eden bir tapu sorunu olduğunu anımsatarak   ”Nihayet 2014 yılında tapu meselesini aştık. Tapuları vermeye başlayınca millet, ‘dönüşüm ne olacak’ diye sormaya başladı. Aslında herkesin istediği şu; güzel bir evim olsun, çevresi yeşil olsun, otoparkı olsun, biz Okmeydanı’nda olalım ve mahallemizi terk etmeyelim. Onun için yerinde dönüşüm yapıyoruz. Çevremizi güzelleştireceğimiz iyi bir yerde yaşamak hepimizin hakkı. Son dört yıldır bir yandan tapuları verirken bir yandan da kentsel dönüşüm konusunda plan ve projeleri hazırladık. Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’sinde hiç kimseyi mağdur etmek yoktur.” dedi.

Kentsel dönüşüm çalışmaları İBB’nin gündeminde

15-20 sene içerisinde İstanbul’da ciddi bir depremin beklendiğini ve bu duruma hazırlıklı olunması gerektiğini vurgulayan KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında İBB’nin birçok ilçede kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlık vermeye başladığını ifade ederek “Bu bölgede 24 bin konut var, çok ciddi çalışıyoruz. Bu bölgenin çok güzel planları var. Burada bir dönüşüm ofisi açacağız. Okmeydanı İstanbul’un en önemli yeri, merkezi bir yer. Alt yapısıyla, okullarıyla, camisiyle ve her türlü sosyal alanlarıyla burası size layık bir yer olacak. Hayırlı olsun.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz