Rami Gıda Hali 2019 Yılında Başakşehir’de

TOKİ tarafından hayata geçirilen Rami Gıda Toptancıları Hali Başakşehir Projesi’nin Nisan 2019’da tamamlanması öngörülüyor.

Rami Gıda Toptancıları Hali’nin 33 yıllık hayali gerçekleşiyor. 1986 yılında geçici olarak Rami’ye taşınan Kuru Gıda Toptancıları, 33 yıllık bekleyişten sonra nihayet hayallerine kavuşmaya hazırlanıyor.
Rami Gıda Toptancıları Sitesi Başakşehir’e taşınacak. Toki tarafından hayata geçirilecek olan projenin Nisan 2019’da tamamlanması planlanıyor.

KURALAR ÇEKİLDİ

Rami Gıda Toptancıları Hali Başakşehir projesi için kura çekilişi yapıldı. Bin 70 dükkanın yer alacağı projede esnafın yerleri belli oldu.

Rami Gıda Toptancıları Başakşehir’de 322 bin metrekare alan üzerinde hizmet verecek. Şahintepe Mahallesi’nde inşa edilecek olan projede toplam bin 70 dükkan yer alacak. Emsalleri arasında en büyük proje olarak inşa edilecek proje kapsamında 990 toptancı dükkanı, banka, restoran, kafeterya gibi ihtiyaçlar için 120 ticari dükkan ile 65 TIR’ın aynı anda park edebileceği toplam bin 300 araç kapasiteli kapalı ve açık otopark, mescit ve bir sosyal tesis yer alacak.

AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ

İstanbul Gıda Toptancı Tüccarlar Derneği Mustafa Karlı, projenin Avrupa’nın en büyük kapalı çarşısı olacağını söyledi.

Karlı, “Proje kapsamında 580 dönümlük bir alan var. Bunun 322 dönümü kullanım alanı, 114 dönüm inşaat alanı ve 94 dönüm dükkan inşaat alanı. Bu anlamda Avrupa’nın en modern ve en büyük Kapalı Çarşı’sını yapıyoruz. Bunun gibi bir projenin Türkiye’de bir örneği yok. Burada faaliyet gösterecek olan bütün üyelerimiz özel mülkiyet sahibi olacaklar” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz