Robbie Williams’tan Eşine Valide Sultan Dairesi Hediyesi

Dünyaca ünlü şarkıcı Robbie Williams, Türk asıllı oyuncu Ayda Field’e tarihi bir doğum hediyesi verdi. Williams, Topkapı Sarayı’ndaki ‘Valide Sultan Dairesi’nin benzerini, Kaliforniya’daki malikanesine inşa ettirdi.

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Robbie Williams, üçüncü kez anne olan Türk asıllı oyuncu Ayda Field için tarihi bir hediye yaptırdı. Williams, Topkapı Sarayı’ndaki ‘Valide Sultan Dairesi’nin benzerini, Kaliforniya’daki malikanesine inşa ettirdi.

Takvim Gazetesi’nde yer alan habere göre, 2010 yılında evlenen çiftin mutluluğu geçen ay dünyaya gelen ‘Colette’ adlı kız çocuğuyla taçlandı. Ünlü şarkıcı ise eşine tarihi bir hediye vermek için rotasını Topkapı Sarayı’na çevirdi. Williams, Kaliforniya’nın en özel bölgesi Beverly Hills’teki malikanesinin bir odasına ‘Valide Sultan Dairesi’nin aynısını yaptırmak için kolları sıvadı.

Williams, 12 kişilik bir ekibin, Sultan III. Murad’ın annesi Nurbanu Sultan için yaptırdığı ve 18. yüzyılın sonlarına doğru Sultan III. Selim’in ikinci bir kat eklettirdiği Valide Sultan Dairesi için Topkapı Sarayı’nda incelemeler yaptırdı.

Ayda Field’in gördüğü ve hayran kaldığı Valide Sultan Dairesi’ni yaptırmaya karar veren Williams’ın süprizi için çalışmalara başladığı öğrenildi. Dev villaya yaptırılan dairenin 1 milyon dolara mal olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here