Sancaktepe’de Konut Fiyatları Yüzde 50 Arttı

Sancaktepe konut fiyatları

Son 4 yıl içinde Sancaktepe’de konut fiyatları ortalama yüzde 52 yükselirken arsa fiyatlarındaki artış oranı yüzde 120 olarak gerçekleşti.

İstanbul’un Anadolu Yakası ilçelerinden Sancaktepe 61,9 kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahip. Toplam 20 mahallesinde yaklaşık 403 bin nüfusu olan ilçe; kuzeyde Çekmeköy, batıda Ataşehir ve Ümraniye, güneyde Kartal, güney batısında Maltepe, doğuda Pendik, güney doğusunda da Sultanbeyli ile çevrilmiştir.

Türkiye ve Avrupa‘nın en büyük Şehir Hastanesi ile Çekmeköy–Sultanbeyli metro hattının hizmete girecek olmasının gayrimenkul fiyatlarının hızla değerlenmesine yol açtığı Sancaktepe’de son 4 sene içinde ortalama olarak; konut fiyatlarının yüzde 52 ve arsa fiyatlarının da yüzde 120 arttığı görülüyor.

Gayrimenkul değerlemelerinde teknoloji desteğiyle bölgesel bazda güncel değerlerle raporlar hazırlayıp paylaşan endeksa.com’un kayıtlarında yer alan nisan 2018 ayı ilanlarına göre Sancaktepe’de konutlarda ortalama metrekare satış fiyatları 2 bin 367 lira olarak ölçülürken ortalama konut geri dönüş süreleri de (amortisman süresi) 19 yıl olarak karşımıza çıkıyor. İlçede ortalama daire fiyatları 260.000 TL seviyelerinde bulunuyor.

Arsa fiyatları en çok Fatih ve Osmangazi mahallelerinde arttı

İlçe genelinde ortalama arsa metrekare satış fiyatları 2.040 TL olarak ölçülürken Fatih mahallesinde metrekare bazında ortalama arsa fiyatları son 1 yıl içinde yüzde 45 artarak 1.990 TL’ye ve Osmangazi mahallesinde de yüzde 14 artarak 2.130 TL’ye yükseldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here