Sefaköy Boulevard Projesi İçin Anlaşıldı

Sefaköy Boulevard

Servet GYO, Sefaköy Boulevard projesi için Arı Finansal Kiralama A.Ş. ile sözleşme imzalayacağını duyurdu. 

Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) arsa payı karşılığı inşaat ve hasılat paylaşımı sözleşmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Servet GYO’nun “Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi” ile Sancak Tül San. A.Ş. ve Sancak Havayolları A.Ş.’ den aldığı İstanbul Küçükçekmece Safra Mahallesi, 13222 ve 13223 parsellerde düğmeye bastığı Sefaköy Boulevard projesinin inşaatının tamamını üstlenmek ve inşa edilecek bağımsız bölümlerin bir kısmını satarak hasılatını paylaşmak üzere Arı Finansal Kiralama A.Ş. ile Arsa Payı Karşılığı İnşaat ve Hasılat Paylaşımı sözleşmesinin imzalanmasına karar verildi.

Sefaköy BoulevardServet GYO ve Arı Finansal Kiralama arasında Sefaköy Boulevard projesine ilişkin imzalanacak olan sözleşme kapsamında, tüm bağımsız bölümlerin yüzde 45’lik bölümüne denk gelen 180 adet bağımsız bölümün arsa payı karşılığı “Bağımsız Bölüm” şeklinde Servet GYO’ya teslim edilmesine karar verildi.

Sefaköy Boulevard projesinde geri kalan yüzde 55’lik kısmı kapsayan bağımsız bölümlerin Arı Finansal Kiralama A.Ş. tarafından satılmasına, Servet GYO payına düşen hasılat paylaşım oranının yüzde 53, Arı Finansal Kiralama’nın payına düşen hasılat paylaşım oranının ise yüzde 47 olmasına karar verildi.

Aynı zamanda söz konusu parsellerdeki gayrimenkullerin tapularının Arı Finansal Kiralama A.Ş.’ ne ferağına ve tapu üzerine teminat ipoteği konulmasına karar verildi.

Sefaköy BoulevardSefaköy Boulevard projesinde 390 adet konut ve ticari alanlara yer veriliyor. Proje toplam 11 blok halinde inşa edilecek. Projede, Boulevard Yolu, Boulevard Meydan, Avlu, iskeleler, Çocuk kitaplığı, Boulevard Backyard ve Courtyard, Boulevard Çarşı ve parky gibi alanlar yer alıyor.

Sefaköy Boulevard, E-5 Karayolu’na 130 metre, Basın Eskspres Bağlantısı’na 1 kilometre, İstanbul Atatürk Havaalanı’na 2 kilometre, Bahçelievler’e 3.40 kilometre, Avcılar’a 6 kilometre uzaklıkta yükseliyor.

Sefaköy BoulevardServet GYO’nun KAP açıklaması:
Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu şirket merkez adresinde toplanarak;

1- Şirketimizin “Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi” ile Sancak Tül San. A.Ş. ve Sancak Havayolları A.Ş.’ den aldığı İstanbul İli Küçükçekmece İlçesi Safra Mahallesinde kain 13222 ve 13223 No’lu parseller üzerinde başlattığı “Sefaköy Boulevard” projesinin inşaatının tamamını yapmak ve inşa edilecek bağımsız bölümlerin bir kısmının satışını yaparak hasılatını paylaşmak üzere Arı Finansal Kiralama A.Ş. ile “Arsa Payı Karşılığı İnşaat ve Hasılat Paylaşımı” sözleşmesi imzalanmasına,

2- Bu sözleşme ile tüm bağımsız bölümlerin %45′ lik kısmına denk gelen 180 adet bağımsız bölümün arsa payı karşılığı “Bağımsız Bölüm” olarak şirketimize fiilen teslimine,

3- Kalan %55′ lik kısma denk gelen bağımsız bölümlerin Arı Finansal Kiralama A.Ş. tarafından satışının yapılmasına,

4) Lotus Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan 12.05.2022 tarihli gayrimenkul değerleme raporunda şirketimiz payına düşen hasılat paylaşım oranı %31,49 olarak tespit edilmiş olsa da bu oranın sözleşmede %53 olarak belirlenmesine, kalan %47′ sinin ise Arı Finansal Kiralama A.Ş.’ ne bırakılmasına,

4- Söz konusu parsellerde kain taşınmazların tapularının Arı Finansal Kiralama A.Ş.’ ne ferağına ve tapu üzerine teminat ipoteği konulmasına,

Katılanların oybirliği ile karar vermiştir.

Kaynak: emlakkulisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz