Sosyal Konut Projesi 2+1 ve 3+1 Daireleri Görüntülendi

TOKİ

250 bin sosyal konut projesi ile 4 milyon başvuru sınırını aşarak büyük bir rekora imza atan TOKİ örnek daireleri ile de göz doldurdu. 2+1 ve 3+1 TOKİ evlerinin iç görünümü 2022 merak edilirken örnek daire planı için beklenen resimler yayımlandı.

14 Eylül 2022 Çarşamba günü itibari ile başlayan 250 bin sosyal konut projesi ile TOKİ başvuru rekoru kırmaya devam ederken konut projesi başvurusu yapanlar en çok satın alacakları evlerin içini merak ediyordu.

Yapılan açıklama ile TOKİ 250 bin sosyal konut projesi için TOKİ’nin Esenler’de inşa ettiği projenin örnek alınacağı ve daire planları ile evlerin iç görünümü için aynı özelliklerin yer alacağı açıklanmıştı.

TOKİ İstanbul Esenler konut projesi açıklama ile merak konusu olurken Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ayşe Mine Alioğlu ve Burak Doğan evlerin iç görünümlerini resimledi. İşte TOKİ 2+1 ve 3+1 daire planları ile TOKİ evlerinin iç görünümü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile başvurusu başlayan TOKİ 250 bin sosyal konut projesinde daha ilk 10 günlük süre dolmadan yapılan 4 milyon başvuru ile rekor kırılmıştı. Yoğun başvuru gören projede 81 il genelinde inşa edilecek olan 250 bin sosyal konut için dar gelirli vatandaşlar ve hiç evi olmayan kişiler kira öder gibi ev sahibi olma imkanı elde edecekler.

TOKİ başvurusu yapan ya da yapmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri dairelerin iç görünümleri ve resimleri de yayımlandı! İşte o daire planları.

TOKİ 2+1 VE 3+1 DAİRE PLANLARI! 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan 250 bin sosyal konut projesinde en çok merak edilen detayların başında dairelerin planları yer alıyordu. TOKİ projeyi 2+1 ve 3+1 daire olarak 2 ana kategoride satışa sunarken daire metrekare bilgileri için ise “Konutların, adet, brüt m², net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktır” ifadelerine yer vermişti. Ancak projede İstanbul Esenler TOKİ konut projesi örnek proje olarak gösterilmişti.

Bu projede yer alan 2+1 ve 3+1 daireler geniş ve ferah iç mekanları ile dikkat çekerken girişte yer alan uzun hol ile odalara geçiş sağlanıyor.

TOKİ 2+1 daire planında bir yatak odası ve bir çocuk odası yer alırken 3+1dairelerde ise bu plana salonun yanı sıra oturma odası da dahil ediliyor.

Lüks konut projeleri ile yarışan banyo tasarımı göz doldururken banyoda çamaşır makinesi koyacak yer ayrılırken klozette yer alıyor.

TOKİ evlerinin mutfak tasarımları da göz doldururken TOKİ 3+1 daire planı ile geniş mutfak yer alırken 2+1 daire planında ise daha ferah bir yaşam alanı sunmak için Amerikan mutfak tasarımı tercih ediliyor. 80 m2 olarak belirlenen 2+1 daire planı ile Amerikan mutfak yapılırken 100 m2 olarak tasarlanan TOKİ 2+1 daire planı içerisinde mutfak için 13 m2’lik alan ayrılıyor.

TOKİ EVLERİNİN İÇ GÖRÜNÜMÜ 3+1 2022! TOKİ’NİN 3+1 EVLERİNDE EBEVEYN BANYOSU VAR MI?

TOKİ 3+1 daireleri için 125 m2 olarak planlanan dairelerde ebeveyn banyosu yer alırken her dairede balkon ve biri alafranga biri ise alaturka olmak üzere 2 tuvalet yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz