Tahincioğlu 16. Gayrimenkul Zirvesinde Yerini Aldı

tahincioglu

Tahincioğlu, Türkiye’nin gayrimenkul platformu Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) gerçekleştirdiği 16. Gayrimenkul Zirvesi’nin ‘Sürdürülebilir Gelecek’ sponsorluğunu üstlendi.

‘Türkiye Gayrimenkul Sektörünün DNA’sı Mercek Altında’ temasıyla düzenlenen zirve, 17 Nisan‘da Uniq İstanbul‘da gerçekleştirildi. Tahincioğlu, “Sürdürülebilir Gelecek Sponsoru” olarak katıldığı zirvede; sektör temsilcileri, kanaat önderleriyle bir araya geldi. Zirvede, sektöre ilişkin yeni gelişmeler ve beklentiler ele alındı.

Türkiye’de gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan ve nitelikli perakende, ofis, konut ve alışveriş merkezi projelerinin yanında birinci sınıf otellerine imzası bulunan Tahincioğlu, bu yıl da 16. Gayrimenkul Zirvesi’nin “Sürdürülebilir Gelecek’ sponsorluğunu üstlendi. Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu’ GYODER, sektörün gündemini belirleyen en önemli organizasyonu ‘Gayrimenkul Zirvesi’nin 16’ncısını, bu yıl ‘Türkiye Gayrimenkul Sektörünün DNA’sı Mercek Altında’ teması ile gerçekleştirdi.

Zirvede, ‘Konutun Dinamikleri’ başlıklı panelde konuşmacı olarak yer alan Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, sektörle ilgili yorum ve görüşlerini aktardı. Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, panelde “GYODER’in patentli markası ‘Gayrimenkul Zirvesi’ her yıl merakla beklenen, sektörün en önemli buluşması haline geldi. Bu yıl da ana temamız ‘Sürdürülebilir Gelecek’. Sektörü sürdürülebilir bir geleceğe taşımak için farklılık, yenilik ve ortak faydaya odaklanmamız gerekiyor” diye konuştu.

GYODER Gayrimenkul Zirvesi Özcan Tahincioğlu ; Elizmide ki  değerlere baktığımızda 2017 yılında konut satışında rekor kırdığımız bir yıl yaşadık.Bir önceki yıla oranla % 5.1 artış ile 1 milyon 410 bin konut satışı olmuş.Ki bu çok önemli bir rakam.Burda şöyle bir parantes açmak isterim;Türkiye de yapılan yapıların %75’i konut ve Türk insanı konutu yatırım aracı olarak kullanıyor.

Evet geçmişte gayrimenkul yatırım aracı olarak kullanılıyordu ama şu an başka bir ülkenin sınırları içerisinde bir operasyon yapıyoruz.Maalesef şehitleri veriyoruz.Böyle bir haleti ruhiye içerisinde insan yatırım yapmaktan imtina ediyor olabilir.Dolayısı ile yatırımcılardan çok bizim gibi geliştiriciler bu sefer kullanıcılara yöneliyor.Satışılarımız şu an yatırıcmıdan çok kullanıcıya yöneliyor.Dolayısı ile bizim mantalitemizi bir an önce değiştirmemiz gerekiyor ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here