Tarla, Bahçe ve Arsa Fiyatlarına Korana Virüs Zammı Geldi

Arsa

Corana virüs salgını sonrasında vatandaşın konut ve gayrimenkul yatırımı tercihleri de değişti. Arsa fiyatları bu talep artışı sonrası ortalama yüzde 20 yükseldi.

Korana virüs buluşmasından korkan kişiler kalabalık şehir merkezlerinden uzaklaşmaya başlarken özellikle de sokağa çıkma yasakları döneminde evde sıkılmamak adına hobi bahçesi, bağ ve bahçelere yöneldi.

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Eskişehir Emlak Komisyoncular Odası Başkanı Gazi Çelik, “Korona virüs salgını maalesef ülkemizi de etkiledi. Gayrimenkule yatırım yapacak insanların istekleri bu doğrultuda değişti. Eskiden daire isteyen vatandaşların son zamanda dairelerde oturmak istemedikleri konusunda bir durum oluştu. Meslektaşlarıma ve bize müşterilerimizden gelen telefonlardan anlıyoruz ki, artık insanlar hava alacakları bağ, bahçe gibi yerleri tercih ediyorlar. Bağ ve bahçelere olan istek arttı. Arz ve talep arasındaki denge bozulduğundan dolayı arsalarda, arazilerde ve tarlalarda yüzde 20 civarında fiyatlar arttı. Bahçe gibi yatırım yapılacak arsaların fiyatları değişti” diyerek fiyatlarda yüzde 20 artış yaşandığına dikkat çekti.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here