Teknik Yapı’dan Faiz İndirimine Destek

Teknik Yapı İndirim Kampanyası

Teknik Yapı şimdi de müşterilerine Ziraat Bankası’nın faiz oranlarını yüzde 1.28’e indirme kararına artı olarak indirim oranını yüzde 30’a çıkarırken ara ödemeleri de kaldırdı.

Kamu bankalarının gayrimenkul piyasasını eski dinamiklerine kavuşturma çabasına bir destek de Teknik Yapı’dan geldi. Teknik Yapı, Ziraat Bankası’nın konut kredisinde yüzde 1.28 oranından kaynaklanan avantajı, indirim oranını yüzde 30’a çıkararak ve ara ödemeleri kaldırarak müşterilerine yansıtma kararı aldı. Böylece Teknik Yapı, 2018 fiyatlarıyla satışta olan konut fiyatlarını, Ziraat Bankası’nın faiz indiriminden doğan avantaj ile cazip hale getirdi. Teknik Yapı, Ziraat Bankası’nın konut kredi faizini yüzde 1.28’e indirmesiyle birlikte ortaya çıkan 0.21 baz oranındaki avantajı, müşterilerine daha fazla indirim, ara ödemesiz taksit olarak yansıtıyor.

Ziraat Bankası’nın yeni düşük faizli konut kredisi faiz oranına göre fiyat ve ödeme planında değişiklik yapan Teknik Yapı, 2018 fiyatlarıyla satışta olan daire fiyatlarındaki indirim oranını yüzde 30’a çıkardı. Bunun yanı sıra ara ödemeleri de kaldırdı. Ayrıca kendi özs ermayesini devreye sokan Teknik Yapı, 120 ay vadeye uzattığı konut kredi faiz oranını da yüzde 0.98 seviyesine çekti.

HER AVANTAJI MÜŞTERİYE YANSITIYORUZ

Gayrimenkul sektörünün içinde bulunduğu durgunluğu aşmak için atılan her adıma destek vermenin kendileri için en başta gelen öncelik olduğunu belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım; “Gün elbirliği ve güç birliği yapma günüdür. Gün, en uygun şartlarda konut ihtiyacı olanların talebini karşılama günüdür. Devletimizin en büyük kurumları, bu konuda ilk adımı atarak bizlere öncülük ediyorsa, biz de buna destek vermeliyiz” ifadelerini kullandı.

Teknik Yapı’nın mevcut kampanyalarda müşteriye uyguladığı faiz oranın aylık 0.98 olduğuna dikkat çeken Umut Durbakayım; “Ziraat Bankası’nın faiz oranlarını aylık yüzde 1.49’dan yüzde 1.28 indirmesi, aslında bizim öz kaynakları devreye alarak uyguladığımız yüzde aylık 0,98 faiz oranından kaynaklanan katılım payı yükünü oldukça rahatlatıyor. Ancak Teknik Yapı yönetimi olarak aldığımız karar doğrultusunda, müşterilerimize sunduğumuz katılım payını kesintisiz sürdüreceğiz ve bankanın sağladığı faiz avantajını yine konut alıcılarına aktaracağız” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz