Türkmenistan Milli Cam Kompleksine Tepe İnşaat İmzası

Tepe İnşaat

Tepe İnşaat’ın Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta anahtar teslim olarak inşaatını tamamladığı Türkmenistan Milli Cam Kompleksi büyük bir törenle hizmete açıldı.

Uluslararası Mühendislik ve İnşaat Dergisi ENR’ın her yıl yaptığı sıralamada Endüstriyel Tesis İnşaatında 2017 yılında dünya genelinde 22.sıraya yerleşen ve özkaynak sıralamasında Türkiye’nin en büyük 50. şirketi olan Tepe İnşaat, yurtdışındaki taahhüt işlerinde başarılara imza atmaya devam ediyor.

İnşaatına 2016 yılında başlanılan ve EPC (Mühendislik, Tedarik ve Kurulum) olarak, bütün mühendislik hizmetleri dahil Tepe İnşaat tarafından hayata geçirilen Türkmenistan Milli Cam Kompleksi, 14 Şubat 2018’de büyük bir tören ile açıldı.

Açılış törenine Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhammedov, Türkmenistan’ın Devlet Başkanı Yardımcıları, Yabancı Temsilcilikler, Türkmenistan’daki Türkiye Büyükelçisi Mustafa Kapucu, aralarında Türk işadamlarının ağırlıklı olduğu yabancı işadamları, yerel ve yabancı basın mensupları ve çok sayıda davetli, Bilkent Ünivesitesi Rektörü ve Bilkent Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Atalar, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Tepe İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Güngenci ve Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz katıldı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz