TOBB’dan “El Verin Ev Yapalım” Kampanyası

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), deprem felaketi sonrası kalıcı konut ihtiyacının karşılanması amacıyla “El Verin Ev Yapalım” kampanyası başlattı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, camianın tamamının kampanyaya katılım sağlayacağını söylerken Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak 1 milyar lira bağış yaptıklarını açıkladı.

Hisarcıklıoğlu, “El Verin Ev Yapalım” mottosuyla başlattıkları kalıcı konut kampanyası ile ilgili şunları söyledi:

“TOBB ve iştiraklerimizde zorunlu olanlar dışında tüm harcama ve yatırımlarımızı durdurduk veya erteledik. Tüm kaynaklarımızı bu hayırlı işe seferber ediyoruz.

Odalarımızla borsalarımızla, sektör meclislerimizle, kadın ve genç girişimci kurullarımızla, yani camiamızın tamamıyla buna dahil oluyoruz.

Bugüne kadar deprem bölgesine; 6 uçak, 7 gemi, 4157 tır ve 725 kamyon yardım malzemesi ile 5699 çadır, 1418 konteyner, 551 iş makinesi ve mobil vincin sevkini sağladık.

Bölge ekonomisinin yeniden ayağa kaldırılması için 4 proje başlattık. Deprem bölgesinden mal almak isteyen firmalarımızı deprem bölgesindeki üreticilerle ulusal gıda perakendecileri ile elde ve tarlada kalan tarım gıda ürünlerinin satın alınmasına katkı verdik. E-ticaret pazar yerleri ile anlaşarak deprem bölgesindeki satıcılardan komisyon alınmamasını sağladık. Deprem bölgesinde makineleri hasar görmüş firmalar için teknik destek vermeye devam ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz