TOKİ 16-19 Aralık Çekiliş Takvimi Açıklandı

TOKİ

Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi TOKİ kuraları devam ediyor. Peki bugün hangi illerde kura çekilişi yapılacak?

Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi TOKİ kuralarında dördüncü etap takvimi vatandaşların erişimine açıldı. Noter huzurunda ve canlı yayında gerçekleştirilen TOKİ kura çekimlerinde son günlere geldi. “İlk Evim İlk İş Yerim” TOKİ sosyal konut projesi kapsamında ilk kura çekimi 7 Kasım tarihinde başlamıştı.

TOKİ kura çekilişleri tüm hızıyla sürmeye devam ediyor. Dördüncü etap kura tarihleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. TOKİ kura çekiliş sonuçları ise kura çekimin yapıldığı yerlerde sosyal konut başvurusu yapan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İzmir, İstanbul ve Ankara TOKİ kura tarihleri ise merakla bekleniyor.  TOKİ kura çekimi il il şeklinde canlı yayında yapılıyor. Bugün Sivas ve Ordu için TOKİ kura çekimi gerçekleştirilecek. TOKİ kura sonuçları sorgulama ekranı merak edilirken diğer taraftan ise İzmir, İstanbul ve Ankara TOKİ kura tarihleri bekleniyor. Peki TOKİ kura sonuçları nasıl, nereden sorgulanır?

İşte TOKİ kura çekişleri ve tüm detayları…

TOKİ KURA SONUÇLARI NASIL, NEREDEN SORGULANIR?

TOKİ kura çekilişi il il yapılmaktadır. TOKİ kura çekimi yapılan il sonrasında o il için başvuru yapanlar sonuç sorgulama ekranını merakla araştırıyor. TOKİ kura çekiliş sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden T.C kimlik numarası ile sorgulayabilirsiniz.

http://TOKİ kura çekimi sonuçları için: http://a.toki.gov.tr/satis/tr/kural

TOKİ KURA TARİHLERİ AÇIKLANDI!

15-16 Aralık Ordu 2 bin 50 konut
16-18 Aralık Sivas 2 bin 706 konut
17 Aralık Giresun 1550 konut
19 Aralık Tokat 1500 konut

İstanbul, İzmir ve Ankara TOKİ kura tarihleri henüz belli olmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz