TOKİ 18 İldeki 5 Bin 197 Ucuz Konutu Satıyor

Dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam eden TOKİ Aralık, Ocak ve Şubat ayları içerisinde 1.127 adet konutun ihalesini gerçekleştirecek.

Dar gelirli ve emeklileri ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 18 ildeki 5 bin 197 konutu satışa çıkardı. Projelerde yer alan konutlar için en düşük taksit bedeli 304 TL olarak belirlendi.

Dar gelirli ve emeklileri konut sahibi yapmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 18 ildeki 5 bin 197 konutu satışa çıkardı.

Kırklareli, Balıkesir, Kütahya, Denizli, Ankara, Kırşehir, Gaziantep, Niğde, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Muş, Malatya, Samsun, Yozgat, Kastamonu, Zonguldak’ta yer alan konutlar için en düşük konut bedeli 80 bin 139 aylık taksit bedeli 304 TL olarak belirlendi.

Gelir şartı 4 bin 500 TL

Toplu Konut Başkanlığı’ndan konut alabilmek için evin olduğu il ya da ilçedeki Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapmak gerekiyor. Bu konuyla ilgili olarak ‘444 86 54’ numaralı ‘Alo TOKİ’ hattı aranıp gerekli bilgi alınabiliyor. Dar gelirliler için hayata geçirilen konutlardan almak isteyen kişilerde, ‘hiç evi olmamak’, ‘ev alınacak ilde bir yıl ikamet ediyor olmak’, ‘aylık hane gelirinin en fazla 4 bin 500 Türk Lirası olması’ gibi şartlar aranıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here