TOKİ 26 İldeki 87 Arsayı Yarın Satışa Çıkarıyor

TOKİ Gayrimenkul Satış

 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 26 ilde yer alan 87 adet arsayı yarın satışa çıkarıyor.

TOKİ, Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, Karaman, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Yozgat illerindeki arsaları satışa çıkarıyor.

Toplam alanı 993 bin metrekare olan 87 arsa vadeki olarak açık artırma yöntemiyle satılıyor.

Vadeli satış bedeli yaklaşık 572 milyon TL olarak belirlenen arsalar için peşin ödeme yapmak isteyen alıcılara vadeli satış bedeli üzerinden yüzde 12,5 indirim uygulanıyor.

Satışa çıkan arsaların nitelikleri şu şekilde; konut, ticaret, özel eğitim, özel sağlık tesisi, rehabilitasyon merkezi, turizm tesis, akaryakıt istasyonu, konut dışı kentsel çalışma ve gelişme konut+toptan ticaret+sebze hali niteliğinde imarlı arsalar.

Müzayede yarın saat 13:30’da TOKİ’nin  Ankara  Bilkent’teki merkezinde ve  TOKİ  İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten (www.emlakyonetim.com.tr) canlı yayın yapılacak.

Satışa sunulan arsalardan bazılarının özellikleri şu şekilde;

İSTANBUL: Başakşehir Kayabaşı’nda özel sağlık tesis, özel eğitim, Arnavutköy’de konut ve Tuzla’da konut niteliğinde imarlı arsalar.

ANKARA: Keçiören Ayvalı’da konut, Mamak’ta Altıağaç’ta ticaret, akaryakıt istasyonu, Etimesgut Yapracık’ta konut, Sincan Temelli’de konut ve Beypazarı’nda Konut niteliğinde imarlı arsalar.

ANTALYA: Kemer Çamyuva’da konut niteliğinde imarlı arsalar

BALIKESİR: Ayvalık Küçükköy’de konut niteliğinde imarlı arsalar

MERSİN: Erdemli ve Mezitli’de konut, turizm tesis alanı niteliğinde imarlı arsalar

MUĞLA: Bodrum’da konut ve ticaret, Datça’da konut niteliğinde imarlı arsalar

ELAZIĞ:Merkezde konut ve ticaret niteliğinde imarlı arsalar

DİYARBAKIR:Yenişehir Üçkuyular’da konut niteliğinde imarlı arsalar

Satışa ilişkin detaylı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here