TOKİ İstanbul Çevresinde Yazlık Konut Üretiyor

TOKİ Küçükçekmece Projesi

TOKİ, Toki Yazlık Projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında ucuz konut üretmek için gaza bastı. Dar gelir grubunun kira öder gibi ev sahibi olabilmesi için İstanbul çevresinde yazlık konut üretimine başladı. Sakaryada yazlık tarzda 448 konut inşa ediliyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), dar gelir grubunun kira öder gibi ev sahibi olabilmesi için konut üretimini hızlandırdı. İstanbul çevresinde yazlık konut üretimine başlayan  TOKİ  bu kapsamda Sakarya Kocaali’de bulunan Caferiye Mahallesi’nde 448 konut inşa ediyor.

Toki Yazlık Projesi

Geleneksel mimarinin özelliklerini taşıyan, denize komşu alanda inşa edilen yazlık tarzındaki proje satışa çıktı. Deniz kenarında inşa edilen konutların yeni bir yaşam alanı olması planlanıyor. TOKİ Sakarya Kocaali Konutları’nda cami, okul, parklar ve iş alanlarının bulunduğu sosyal donatı alanları yer alıyor.

Toplam 652 dönüm arazi üzerinde yükselen 448 konut 2+1 ve 3+1 daireden oluşuyor. Blok ve villaların bulunduğu projede 382 adet otopark mevcut. Proje kapsamında, site sakinlerinin kullanabileceği 1 adet 24 derslikli ilköğretim okulu, 1 adet 300 kişilik cami ve 1 adet ticaret merkezi, 5 adet çocuk oyun alanı ve 4 adet açık hava spor alanı yer alıyor.

Vatan Gazetesi’nde yer alan habere göre, projede 3+1 konutların fiyatları 212-242 bin lira arasında 2+1 dairelerin fiyatları ise 141 bin lira ile 196 bin lira arasında değişiyor. Ödemeler, yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 15 peşinat bedeli için 156 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade şeklinde gerçekleşiyor.

Yatay ve yerel mimari konseptiyle projelerini inşa eden TOKİ,  yerel çizgilerin yanı sıra altyapı planlamasıyla da özgün bir konut modeli hayata geçiriyor. Deniz manzaralı ve villa tarzında inşa edilen konutların önlerinde oyun alanları, toplanma mekanları, kaya bahçeleri, çiçek havuzları gibi peyzaj alanları bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here