TOKİ İstanbul’da yeni konut hamlesine hazırlanıyor!

TOKİ

TOKİ, İstanbul’da yeni bir konut hamlesine hazırlanıyor. Detayları henüz netleşmeyen projenin hangi gelir grubuna satılacağı da belli değil.

İstanbul’da satışta projesi bulunmayan TOKİ, İstanbuluların konut hayalini gerçekleştirmek için çalışıyor. TOKİ’nin İstanbul’da satışa çıkaracağı projenin hazırlıkları yapılıyor. Konutların hangi gelir grubuna satılacağı belli değil.

Vatandaşı kira öder gibi ev sahibi yapacaklarını her konuşmasında dile getiren TOKİ  Başkanı Mehmet Ergün Turan, Kayaşehir 24. Bölge’ye gelen başvuru sonrasında, Kayaşehir’de 1.500 konutun başvurularının yakında başlayacağını duyurmuştu.

Kayaşehir 24. Bölge ne zaman teslim edilecek?

1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon olmak üzere toplam 1.892 konutun kurayla satışa sunulduğu TOKİ Kayaşehir 24. Bölge’de kuralar çekildi ve sözleşmeler imzalandı. Projedeki dairelerin teslimleri ise, sözleşme imzalandıktan sonra 18 ay içerisinde yapılacak. Projenin inşaatı tamamlandığı için, teslimlerin planlanan vakitten daha erken olması düşünülüyor. 5-20 Eylül 2017 tarihleri arasında kura yöntemiyle satışa sunulan 1.892 konut projesine 39 bin 179 başvuru gelmişti.

Kayaşehir 22. Bölge’ye 854 konut

TOKİ İstanbul’da yeni konut ihalelerine de ara vermeden devam ediyor. Kayaşehir’i adeta baştan inşa eden TOKİ, 22. Bölge’de 854 adet konut inşa edecek. Projede konutların dışında 592 araçlık otopark, 2 adet sosyal tesis, 2 adet nizamiye yer alacak. Henüz ihale aşamasında olan projenin hangi gelir grubuna satılacağı belli değil. Kayaşehir 22. Bölge ihalesi 29 Aralık 2017 tarihinde saat 14:30’da yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here