TOKİ Kayaşehir Talihlileri 25 Nisan’da Açıklanacak

Kura Sonuçları

TOKİ tarafından Kayaşehir’de inşa edilen ve başvuruları tüm tamamlanan 605 konutun kura sonuçları 25 Nisan’da açıklanacak.

Orta ve dar gelirli vatandaşlar tarafından merakla beklenen TOKİ Kayaşehir projesinde başvuru süreci tamamlandı. Şimdi ise konutların hak sahiplerinin belirlenmesi süreci başlıyor. Buna göre 25 Nisan’da yapılacak kurayla konutlar sahiplerini bulmuş olacak.

Daire fiyatları 160 bin liradan başlıyor

TOKİ Kayaşehir konutları 160 bin liradan başlarken, 4+1 daireler 600 bin lira civarında satılıyor. Yüzde 25 ve yüzde 40 peşinat alınan konutlar için 120 aya kadar da vade yapılıyor. 1+1 dairelerin taksitleri 667 liradan başlıyor.

Başvuru şartları neler?

TOKİ Kayaşehir kurası için kayıt olmak isteyen kişilerin Halk Bankası şubeleri üzerinden başvuruda bulunurken TOKİ kayıt ücreti olarak 5 bin lira yatırmaları gerekiyor. Yatırılan peşinatın ardından yapılan kura çekilişi esnasında adı çıkan kişilerin ise satın almak istedikleri konutun en az yüzde 25’lik bölümünü peşin ödemeleri gerekiyor.

Bu kapsamda peşinatlar en düşük 40 bin 46 lira, en yüksek ise 248 bin 20 liradan ödeniyor. Peşinat tutarı olarak yüzde 25 ödeme yapanlar 120 ay vadeli, yüzde 40 ödeme yapanlar ise 144 ay vadeli konut satın alma hakkı elde ediyor.

Kura çekilişi sonucunda ismi çıkmayan kişiler için TOKİ başvuru ücreti iadesi 2 Mayıs 2018 tarihi itibari ile iade edilmeye başlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz