TOKİ Kayaşehir’e Rekor Başvuru!

TOKİ Başvuru

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kayaşehir’de satışa sunulan 605 konuta bir hafta içinde 8 bin başvuru yapıldığını açıkladı.

Turan, öncelikli hedeflerinin dar ve orta gelirli bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşları kira öder gibi konut sahibi yapmak olduğunu söyledi.

“Konut sahipleri 25 Nisan’da belli olacak”
Turan, Kayaşehir’de konut sahibi olmak isteyen vatandaşların başvurularını 11 Nisan’a kadar ilgili kamu bankasına yapması gerektiğini hatırlatarak, 25 Nisan’da yapacakları kura çekimiyle konut hak sahiplerinin belirleneceğini anımsattı.

Projelerinde yatay mimari, yöresel mimari, semt kültürünü barındıran mahalle konseptini kullandıklarını dile getiren Turan, “Kayaşehir projemiz de yatay mimariyi ve mahalle kültürünü yansıtıyor. Vatandaşlarımız özledikleri mahalle kültürüne projemiz kavuşacak” dedi.

“Fiyatlar 160 bin liradan başlıyor”

Ergün Turan, Kayaşehir’deki konutların 160 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılacağını kaydederek,  belirten Turan, “Konutlarımızın taksitleri 677 liradan başlıyor. Konutlarımızın satış işlemleri yüzde 25 peşinat bedeli – 120 ay vade ve yüzde 40 peşinat bedeli ile 144 ay vade seçenekleri ile gerçekleştirilecek. Konutlarımız görmek isteyen vatandaşlarımız gelip numune daireleri de gezerek tanıtım ofisimizden bizden bilgi alabilirler” şeklinde konuştu.

Konut sahibi olma şartları

 Projeden konut sahibi olmak için konut sahibi olmama şartı bulunduğunu belirten Turan, “Diğer şartlarımız ise Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak ve İstanbul’da en geç 30.04.2016 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Ayrıca, başvuru sahipleri satışa sunduğumuz projeler kapsamında yer alan konut tiplerinden sadece birisi için başvuru yapabileceklerdir” diye konuştu.

Turan, konutların 2 yıl içinde satılamayacağını ve devredilemeyeceğini vurgulayarak, “Çünkü bizim önceliğimiz konutu alıp kullanacak vatandaşlarımız, yani onu alıp ondan kar edecek vatandaşlar değil. Amacımız evi olmayan vatandaşlarımız ev sahibi yapmaktır. Kura öncesi yatırılan 5 bin lira bedel 2 Mayıs’ta konut sahibi olamayan vatandaşlara iade edilecek.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz