TOKİ Silivri Projesi’nde ÇED Süreci Başladı

Silivri

TOKİ Silivri Projesi’nin 598 konutluk 1. etabı için ÇED süreci başladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Silivri’de yapmayı planladığı toplu konut projesinde düğmeye basıldı.  TOKİ  Silivri projesinin ilk etabı için ÇED süreci başladı.

TOKİ, İstanbul Silivri Alipaşa Mahallesi’nde yatay mimari yaklaşımın hâkim olduğu az katlı planda yepyeni bir proje hayata geçirecek. Toplamda 1.356 konutun yer aldığı TOKİ Silivri projesinin 1. etabında 598 adet konut ve 1 adet cami olacak. 2. Etabında ise 758 adet konut, 24 adet dükkan, 1 adet okul ve 1 adet cami inşa edilecek.

1. etap kapsamında toplam 60 bin 77,61 metrekare alanda 35 blok yapılacak. Konutlar için 285 araç kapasiteli otopark yapılacak. Proje, 52 bin 661,14 metrekare emsal alanına sahip.

Proje alanının kuzeyinde proje ile birlikte park alanı oluşturuluyor. Alanın doğusunda ve güneyinde konutlar yer alıyor. Proje alanına en yakın konut 20 metre mesafede bulunuyor.

TOKİ tarafından ihalesi yapılacak ve yüklenicisi belli olduğunda yüklenici tarafından yapılacak olan inşaat faaliyetleri, raporda öngörülmeyen teknik çalışmalar, ÇED yönetmeliği kapsamında yüklenici tarafından ilgili kurumdan gerekli izinler alınarak yapılacaktı

TOKİ Silivri projesinde yapıların 2020 yılı Haziran ayı gibi tamamlanması planlanıyor. Konutlarda ortalama 2 bin 392 kişinin yaşaması bekleniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz