18-22 Aralık TOKİ Raporu

kampanya

TOKİ tarafından 18-22 aralık tarihlerinde 4 yeni projede inşaat yapım ihalesi gerçekleştirilirken 1 projede de konut sahiplerinin belirlenmesi için kura çekilişi yapıldı.

Hatay Altınözü’ne 384 konut

Toki tarafından Hatay’ın Altınözü İlçesi Karsu Mahallesi’nde yaptırılacak 384 konutun inşaat yapım ihalesi 18 aralık pazartesi günü düzenlendi. Zeminle birlikte 5 katlı bloklar halinde tasarlanan projede inşa edilecek dairelerin 177’si 2+1 ve 197’si de 3+1 kat planında tasarlandı. İhaleyi kazanacak olan firma konutların yanı sıra bir ticaret merkezi, bir cami, çevre düzenleme ve alt yapı çalışmalarını da yapacak. Geleneksel mimariyle modern mimarinin birleştirileceği projede ahşap görünümlü taş kaplamalar, bloklarda kemerli giriş formu, geniş balkonlar ve dekoratif pencereler kullanılacak.

Konya Sarayönü’ne 799 konut

Konya’nın Sarayönü İlçesi Ladik Mahallesi’nde yaptırılacak 799 Toki konutunun inşaat yapım ihalesi 18 aralık pazartesi günü yapıldı. 4 katlı bloklar halinde tasarlanan projede yapılacak konutların 591’i 2+1 ve 208’i de 3+1 kat planında inşa edilecek. İhale kapsamında konutlarla birlikte sosyal tesis, cami, çevre düzenlemesi ve alt yapı çalışmaları da ihaleyi alan firma tarafından yapılacak. Projenin dış cephesinde zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, 1. kattan itibaren ahşap görünümlü fibercement kaplamalar, ferforje korkuluklu dekoratif pencereler, kat silmeleri, söveler ve geniş balkonlar yapılacak.

Karabük merkeze 1144 konut

TOKİ tarafından Karabük’ün merkez mahallelerinden Belen’de yaptırılacak 1144 konutun inşaat yapım ihalesi 20 aralık çarşamba günü yapıldı. 5 katlı bloklar üzerinde yer alacak dairelerin 833 tanesi 2+1 ve 311’i de 3+1 kat planında inşa edilecek. İhale kapsamında konutların yanı sıra bir ticaret merkezi, bir sosyal tesis, bir cami ile çevre düzenlemesi ve aly yapı çalışmaları da bulunuyor. Projeyle birlikte parkları, sosyal ve spor alanlarıyla birlikte bölgede yeni bir yaşam alanı oluşturulacak. Geleneksel Türk mimarisinden izler taşıyacak projede yöresel taş kaplamalar, fugalı kaplamalar, söveler, payandalar, cumba görünümlü çıkmalar, geniş balkonlar ve dekoratif pencereler kullanılacak.

Malatya Arapgir’e 161 konut

Malatya’nın Arapgir İlçesinde Toki tarafından yaptırılacak 161 konutun inşaat yapım ihalesi 21 aralık perşembe günü yapıldı. Zeminle birlikte 5 katlı bloklar halinde inşa edilecek konutların tamamı 2+1 planında olacak. İhale kapsamında konutların yanı sıra alt yapı çalışmaları ve çevre düzenlemeleri de yapılacak.

İscehisar konutlarında hak sahipleri belli oldu

Afyonkarahisar’a bağlı İscehisar İlçesi Çukur Mahallesi’nde  TOKİ tarafından yaptırılan 370 daireye gelen talep sayısı fazla olunca hak sahipleri 22 aralık cuma günü gerçekleştirilen kura çekilişiyle belirlendi. Projede 2+1 konutlarda aylık ödemeler 298 TL’den, 3+1 konutlarda da 647 TL’den başlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz