TOKİ’den 17 İlde 304 TL Taksitle Konut Fırsatı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 17 şehirde 3 bin 926 adet konutu 91 bin 151 liradan başlayan fiyatlar ve 304 liradan başlayan taksitlerle satışa çıkarıldı. 

Gayrimenkulde düşük fiyat, düşük taksit ve uzun vade beklentisi içerisinde olanlar bugünlerde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) internet sitesine ziyareti artırdı.

Yeni Şafak Gazetesi’nden Mine Açar’ın haberine göre  TOKİ  aralarında İstanbul ve Ankara’nın da olduğu tam 17 şehirde 3 bin 926 adet konutu kurasız şartsız satışa çıkardı. Konutların fiyatı 91 bin 151 liradan, aylık taksitleri 304 liradan başlangıç gösteriyor. Fiyatlar, bulunduğu kata, oda ve metrekare büyüklüğüne göre ise kademeli olarak artıyor.

Satıştaki bağımsız birimlerin yüzde 95’i alt ve orta gelir grubu için yapılan sosyal konutlardan meydana geliyor. Yaklaşık 3.5 yıldır yapılan konutların yüzde 84’ü 6 kat ve aşağısında inşa ediliyor. TOKİ, yatay mimari kadar proje geliştirdiği ilin mimari özelliklerine de özen gösteriyor. Gayrimenkullerin birçoğu kurasız ve başvuru önceliğine göre satılıyor.  Konutların bulunduğu illere göre yüzde 10, 20 ve 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleriyle ev ve iş yeri sahibi olunabiliyor.

İSTANBUL’DA KURAYLA

TOKİ talebin yoğun olduğu illerde ise kurayla dar gelirli vatandaşı konut sahibi yapıyor. TOKİ’nin İstanbul Silivri’de inşa ettiği ve kuralı sattığı halihazırda 598 adet bağımsız birim var.  Bunların satış fiyatı 198 bin liradan başlıyor. TOKİ’nin İstanbul’da Kayabaşı ve Tuzla’da yeni konutları da önümüzdeki aylarda kurayla satışa sunması bekleniyor.

İsteyene arsa satışı

TOKİ, 29 ilde 161 arsayı da satışa çıkardı. Muhammen bedeli yaklaşık 962 milyon TL olan arsalar ‘açık artırma’ yöntemi ile satılacak. Arsalar konut, gelişme konut, villa konut, ticaret, turizm tesis, rekreasyon alanı, özel eğitim, özel sağlık, rehabilitasyon merkezi, konut dışı kentsel çalışma, çok işlevli merkez, sosyal ve kültürel tesis, akaryakıt istasyonu, tarım imarlı ve imarsız arsalardan oluşuyor. Müzayede 29 Ocak Salı günü saat 13.30’da TOKİ’nin  Ankara  Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here