TOKİ’den 335 TL Taksitle Ev Fırsatı

Dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapan TOKİ 22 ilde bulunan 1.903 konutu 335 TL’den başlayan taksitlerle satışa çıkardı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından açık satış usulüyle satışa çıkarılan konutlar için başvurular devam ediyor. 22 ilde bulunan bin 903 konut, başvuru önceliğine göre açık satış ile satılıyor. Projelere göre değişen konutların fiyatları 96 bin liradan, taksitleri ise 335 liradan başlangıç gösteriyor.

KURASIZ SATIŞ

Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz‘ün haberine göre; TOKİ, konutları kurasız ve başvuru önceliğine göre satıyor. TOKİ’den ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar 31 Aralık tarihine kadar ilgili bankalara başvurarak konut sahibi olabiliyor. TOKİ’nin dar gelirli vatandaşlar için satışa çıkardığı 2+1 konutlara başvurmak isteyen vatandaşların daha hiç konut sahibi olmaması, daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması şartı aranıyor.

Bu kişilerde 25 yaşını doldurma şartı da bulunuyor. Ayrıca başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde bir yıldan az olmamak koşulu ile yaşıyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması ve aylık hane halkı gelirinin, net 5 bin 500 TL’den fazla olmaması gerekiyor. Orta gelirli vatandaşlar için satışa sunduğu 3+1 konutlara başvurmak isteyen vatandaşlar ise T.C. vatandaşı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması şartı gerekiyor.

Satışta bulunan konutlar niteliklerine ve bulunduğu illere göre değişiyor ve yüzde 10, 12,15, 20 ve 25 peşinat bedeli talep ediliyor. Vade seçenekleri ise 96,108, 120, 156, 180 ve 240 ay arasında değişiyor. Yatay mimarinin ön plana çıktığı konutlarda mahalle kültürünün yaşatılması amaçlanıyor. Projelerde çocuklar ve yetişkinler için geniş sosyal alanlar da yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here