Torkam E5 Dükkanları Satışa Sunuldu

Torkam E-5 Fiyat Listesi

Günde 700 bin kişinin önünden geçtiği Torkam E5 projesinin kazançlı yatırım fırsatları sunan çarşı dükkanları 700 bin liradan başlayan fiyatlarla açık artırma usulü satışa çıkıyor.

TOKİ ve Torkam İnşaat ortaklığında hasılat paylaşımı usulüyle İstanbul’un altın aksı olarak nitelendirilen Sefaköy-Florya hattında, millet bahçesine dönüştürülecek Atatürk Havalimanı’nın karşısında, 20 bin 776 metrekarelik arsa alanı üzerinde hayata geçirilmekte olan Torkam E5 projesinin çarşı dükkanları, TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik ve TORKAM İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla satışa sunuldu.

Ticarilerde satış fiyatları ve ödeme planları

21 nisanda açık artırmayla satışa sunulacak olan çarşı dükkanlarında satış fiyatları 700 bin TL’den başlıyor. 38 metrekare ile 1153 metrekare arasında büyüklükleri değişen toplam 124 adet çarşı dükkanlarında firma bünyesinde yüzde 25 -35 veya yüzde 50 peşin seçenekleriyle 36 – 48 veya 60 aya kadar faizsiz seçenekleriyle birlikte taksitlendirme imkânları sunuluyor. Projede toplamda 310 tane ticari ünite yer alıyor.Ticari üniteler üç kata dağılıyor.1 katı doğrudan metroya giriş olan metro katı.Lansman ile birlikte açık arttırma yöntemi ile 124 adet düz ayak, zemin kat caddelere ve parka cepheli en değerli dükkanları satışa çıkarılıyor.

Toplantıda konuşan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik TOKİ’nin hasılat paylaşımı yoluyla ihaleye çıktığı İstanbul için önemli bir aksta yer alan projenin 2020 ekim ayında teslim edilmesini planladıklarını açıkladı. 21 Nisanda da buranın en değerli 124 adet dükkanını açık arttırma ile  satışı gerçekleşeceğini söyleyen Özçelik ” İnşaat çalışmaları başladı.TOKİ’nin kontrolünde devam ediyor. Yenikapı Beylikdüzü metro hattı buradan geçiyor. İlk etapta kanal İstanbul projesinden dolayı projelendirilen Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan Yenikapı Sefaköy metrosu bu noktada sonlanıyor bundan sonra da metrobüse aktarma yapılıyor. Ulaşım ağlarının en önemli yerinde lokasyonda bulunuyor.” dedi.

TORKAM İcra Kurulu Başkanı  Mahmut DERELİ; “Yatırım Yapanlar Çok Karlı Çıkacak”

Torkam E5 Projesi TOKİ’den 900 milyon TL hasalat öngörüsü bedeli 324 milyon TL arsa payı ödeyerek kazanıldı. 310 adet ticari alanın 124 dükkanın dışında kalan diğer ticari üniteleri  ilerleyen dönemlerde açık arttırma ile satışa çıkacak.Bunlar toplam iki katta metro ve E5 katında yer alıyorlar.Zemin katların satış operasyonları gerçekleştirildikten sonra diğer alanlara da geçilecek.

TORKAM İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli Projede ofis, rezidans, dükkan için gereken ne varsa burada bulunuyor, yatırım yapanlar çok karlı çıkacak dedi.Dereli ” 770 bin liradan başlayacak dükkanları herhangi bir banka garantisi istemeden 5 yılda sıfır faiz avantajıyla sunuyoruz. Ticari ünitelerin metrekaresi 17 bin liradan başlıyor. Ayrıca bölgenin en büyük marketi de burada yer alacak. TORKAM E5 metrobüs durağı, otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım hatlarının merkezinde yer alıyor. Burada projeye özel metro durağı bulunacak. Günlük 700 bin kişiye ulaşan insan sirkülasyonu olması ticari üniteler için yüksek kazanç potansiyeli taşıyor. TORKAM E5’i; Rezidans daireleri, ofis ve mağazalarıyla tüm bölgenin yeni merkezi olarak geliştirdik. Projemiz, Millet Bahçesi projeleri kapsamında yakın bir dönemde dönüştürülecek Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında. TORKAM E5, yatay mimarisiyle yenilenen bölgenin gelişiminde örnek olarak konumlanıyor. Açık artırma neticesinde  300 milyon liralık hasılat bekleniyor.

Konutlarda metrekare satış fiyatları 8 bin liradan başlıyor

Az katlı mimariye göre 127 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde tasarlanan projede bloklar 3 katlı. 20.776,46 metrekare arsa üzerinde yükseliyor. Metro durağı ile bütünleşecek bir yapıda tasarlanan TORKAM E5 projesinde zemin altında (-7) kat bulunuyor.

Ekim 2020’de bitirilerek teslim edilmesi planlanan projede ticari alanların yanı sıra 1+1, 2+1 ve 3+1 kat planlarında 234 rezidans daire ile 117 ofis ,310 cadde dükkanı ve 896 araçlık otopark inşa edilecek.Projede konut büyüklükleri 54 metrekare ile 124 metrekare, birleştirilebilme özelliğine sahip ofislerin büyüklükleri ise 78 metrekare ile 178 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. Bugüne kadar yüzde 40’ı satılan konutların metrekare satış fiyatları 8 bin liradan başlıyor.

Torkam İnşaat’ın yurtiçinde yapımı devam eden 3 projesi bulunuyor

Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli; yurt içinde yapımına devam ettikleri 3 projeleri olduğunu, bunların birinin TOKİ ile birlikte yaptıkları Torkam E5 projesi olduğunu, ikincisinin Emlak Konut GYO ile yine bu projede olduğu gibi hasılat paylaşımı usulü ile yapımı devam eden Temaşehir Konya projesi ve üçüncüsünün de Kadıköy Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm projelerinin olduğunu  söyledi.

Dereli, yurt dışında ise Cezayir’de 6 bin konut ve bir otel inşaatlarının devam ettiğini açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz