Türkiye’de 43 Yeni Otel İnşa Ediliyor

Türkiye’de toplam 7 bin 804 oda kapasiteli 43 yeni otel projesinin yatırımına devam ediyor. Hizmete açılan otellere bu yıl 24 yeni tesis ekleniyor.

Türkiye’de bulunan otellere bu yıl 24 yeni tesis kazandırılıyor. Yeni otellerin eklenmesiyle toplam oda kapasitesi 4 bine çıkıyor.

Akşam’da yer alan habere göre; Top Hotel Construction tarafından açıklanan veriler kapsamında, Türkiye’de toplam 7 bin 804 oda kapasiteli 43 yeni otel projesinin yatırımına devam ediyor. Otellerin toplam oda sayısı 3 bin 894’e ulaşan 24 otelin bu yıl hizmete girmesi planlanıyor.

Verilere göre, Türkiye’de otelcilik alanında bulunan büyümenin, 2021 ve 2022’de yalnız 4 ve 5 yeni otel açılışında yavaşlayacağını belirtiyor. 2023 yılına kadar 10 yeni otel hizmete açılacak. Devreye alınması planlanıyor ve toplam 43 projeden 21’i 4 yıldızlı kategoride bulunurken, 22’si 5 yıldızlı olacak.

İstanbul Birinci

Türkiye’de yeni otel büyümeleri değerlendirildiğinde İstanbul açık ara birinci sırada.

Otel Sayılarını En Çok Arttıran Markalar

Otellerin markalara göre dağılımı değerlendirildiğinde ise Hilton Worldwide bünyesindeki uluslararası zincir markalarla lider konumda bulunuyor.

2021’de Kapılarını Açacak En Büyük Proje

Gelecek yılın ilk aylarında kapılarını açacak en büyük proje, Emay İnşaat’ın Yalova’daki 1.001 odalı KentPlus Yalova Wellness SPA Resort.

Kompleks Projeler

2020’nin ortalarına doğru Hilton Mall of Istanbul Hotel, şehrin mevcutlarına 180 oda daha ilave edecek. Bu projeni planı, büyük bir alışveriş merkezi, konutlar ve bir ofis binalarını içeren karma kullanımlı olacak.

Bu sene Sea Pearl Ataköy Jumeirah İstanbul’un 202 odalı hem lüks otel hem de özel konutlar şeklinde planlanan projesi açılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here