Türkiye’nin En Havalı Caddesi: Akaretler Caddesi

Beşiktaş Akaretler Caddesi

Dünyadan 33 lokasyonun yer aldığı uluslararası Time Out dergisinin Dünya’nın En Havalı Caddeleri listesinde Türkiye’den sadece Beşiktaş’taki Akaretler Caddesi yer aldı.

Dünyanın dört bir yanından farklı özellikleriyle seçilen en havalı caddeleri arasında yer alan Montreal-Rue Wellington, Melbourne-Gertrude Street, Glaskow-Great Western Road, Taipei- Yongkang Street, San Francisco-Hayes Street gibi caddeler arasında yer alan Akaretler, Türkiye’den listeye giren tek cadde oldu.

Tarihi dokusunun yanında dinamik yapısıyla da İstanbul’un en önemli kent yaşam ve kültür sanat destinasyonlarından olan Akaretler, renkli ve sosyal yaşamı ile de en gözde buluşma noktası olarak yer alıyor.

Şehri ve sanatı bir araya getiren, Akaretler’in atmosterinde, Bilgili Sanat tarafından hayata geçirilen Artweeks@Akaretler’in bu sene Kasım ayında gerçekleşecek 7. Edisyonuna da uluslararası makalede yer verildi.

Bilgili Holding’in 2009 yılında Urban Institute Awards tarafından Renovasyon Ödülü’nü kazanan Akaretler Sıraevler projesi, sunduğu birçok farklı etkinlik ve keyifli mekan seçenekleri ile İstanbul’un en önemli kültür sanat ve kent yaşam destinasyonlarından biri haline gelmesinde ve uluslararası popülerliğinde önemli bir role sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz