Üsküdar Belediyesi’ne Ait Nevmekan Sahil 18 Mart’ta İcradan Satılacak

Nevmekan Sahil
Üsküdar Belediyesi'ne Ait Nevmekan Sahil 18 Mart'ta İcradan Satılacak

Üsküdar Belediyesi’ne ait Nevmekan Sahil isimli sosyal tesis, 41 milyon TL bedelle 18 Mart’ta icradan satılacak.

İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Aziz Mahmud Hudayi Mahallesi, Şemsipaşa Caddesi üzerinde yer alan Nevmekan Sahil isimli Belediyeye ait sosyal tesis 41 milyon TL’ye icradan satışa çıkarıldı.  

İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Aziz Mahmud Hudayi Mahallesi, Şemsipaşa Caddesi üzerinde bulunan Nevmekan Sahil isimli Belediyeye ait sosyal tesis icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan sosyal tesis için 41 milyon TL bedel isteniyor.

Üsküdar Nevmekan Sahil‘in ilk ihalesi 18 Mart 2019 olarak açıklandı. Sosyal tesis, Üsküdar sahil hattı üzerinde işlek ve güzergahın toplu taşıma araçlarının da kullandığı bölgede yer alıyor. Taşınmaza yakın konumda; Kız Kulesi, Rumi Mehmet Paşa Cami, Şemsipaşa Cami, Üsküdar Metro istasyonu bulunuyor.

Üsküdar Belediyesi1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Taşınmaz; Aziz Mahmud Hüdayi Mahallesi Şemsipaşa Caddesi No:2 Üsküdar/ İstanbul adresinde yer almaktadır. Taşınmaz, bölgenin işlek caddelerinden biri Harem Sahilyolu aksı üzerindedir. Taşınmaz Üsküdar sahil hattı üzerinde işlek ve güzergahın toplu taşıma araçlarının da kullandığı bölgede yer almaktadır. Taşınmaza yakın konumda; Kız Kulesi, Rumi Mehmet Paşa Cami, Şemsipaşa Cami, Üsküdar Metro istasyonu, vb. yer almaktadır.

Aziz Mahmud Hudayi Mahallesi 430 ada 6 Parselde yer alan eski Nikah Sarayı olan parselde yer alan arsa vasıflı taşınmaz ve komşu parseli 5 parsel ile birlikte üzerinde Nevmekan Sahil isimli Belediyeye ait tesis bulunmaktadır. Tesisin içine girilmiş ancak detaylı ölçüm yapılamamıştır. Haritadan yapılan ölçüme göre zemin katın yaklaşık 1580 metrekare olduğu hesap edilmiştir. Arazinin topografik olarak hafif engebeli olduğu görülmüştür. Parsel Harem Sahil Yolu cephesi ile Şemsipaşa Caddesi sınırında yer almakta olup,parsel kuzey cephesi istikametinden doğudan batıya doğru daralan yamuk bir şekle sahiptir.

Kıymeti : 41.000.000,00 TL
1. Satış Günü : 18/03/2019 günü 14:00 – 14:10 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 14:00 – 14:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI MEZAT SALONU

Üsküdar BelediyesiSatış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9064 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Üsküdar Belediyesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz